تاریخ انتشار خبر: ۸ , مهر, ۱۳۹۵ | ۲۳:۴۰:۵۲
کد خبر : 32198

احداث دومین پل بر روی رودخانه کرخه با مشارکت بنیاد برکت+عکس

استاندار خوزستان با تاکید بر توجه به مطالبه ساکنان اطراف رودخانه کرخه گفت:با مشارکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) علاوه بر پل خسرج ، پل دیگری نیز به سمت حمیدیه بر روی رودخانه کرخه ساخته می شود.

احداث دومین پل بر روی رودخانه کرخه با مشارکت بنیاد برکت+عکس

به گزارش دزنا۲۴”عملیات ساخت پل خسرج بر روی رودخانه کرخه در بخش شاوور شهرستان شوش به همت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با حضور استاندار خوزستان و رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) آغاز شد.
غلامرضا شریعتی پنجشنبه در آیین آغاز ساخت پل خسرج شوش افزود:از آنجا که اهالی حمیدیه نیز برای سهولت تردد در خواست احداث پل بر روی رودخانه کرخه را دارند لذا مطالبه آنها با حضور رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) و معاون وزیر راه و شهرسازی مورد بررسی قرار گرفت.
وی افزود:با بررسی کارشناسی به عمل آمده در فاصله ۲۰ کیلومتری پل خسرج به سمت شهرستان حمیدیه نیز یک دهانه پل دیگر با مشارکت بنیاد برکت ساخته خواهد شد تا مشکل تردد اهالی منطقه برطرف شود.
استاندار خوزستان این اقدام را در راستای تامین نظر اهالی منطقه و تامین زیر ساخت لازم برای آنان عنوان کرد و گفت: تلاش مجموعه مدیریت خوزستان تامین رضایت مردم این استان است.
امام جمعه شوش نیز در این آیین در سخنانی با تجلیل از اقدامات ستاد اجرایی فرمان امام(ره) و بنیاد برکت در محرومیت زدایی در استان خوزستان و شهرستان شوش گفت:شهرستان شوش از نظر میزان محرومیت به یک جزیره محروم شبیه است که اطراف آن آباد است اما خود شهرستان شوش در محرومیت بسر می برد.
حجت الاسلام سید محمد امام افزود: با وجود اینکه شهرستان شوش از ظرفیت بالایی در بخش صنعت و کشاورزی برخوردار است اما محرومیت در این شهرستان بسیار زیاد است.
وی با گله مندی از بانک ها به خاطر همکاری نکردن با سرمایه گذاران و کار آفرینان افزود:طرح های صنعتی و کشاورزی بسیاری آماده اجرا در شهرستان شوش می باشد اما همکاری نکردن بانک ها در اعطای تسهیلات و موانع دست و پا گیر اداری موجب شده تا این طرح ها اجرا نشوندو بیکاری در این شهرستان تشدید شود.
امام جمعه شوش ضعف زیر ساخت ها در بخش های مختلف را از جمله مشکلات جدی این شهرستان برشمرد و از بنیاد برکت و استاندار خوزستان برای حل مشکلات شوش در خواست کمک کرد.
نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی نیز در سخنانی گفت:ساخت پل بر روی رودخانه کرخه در منطقه خسرج از جمله مطالبات دیرینه اهالی این منطقه می باشد که به همت ستاد اجرایی فرمان امام(ره) ساخت آن آغاز شده است.
سید راضی نوری افزود: با توجه به فلسفه وجودی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در خواست می شود تا در زمینه صنایع تبدیلی بخش کشاورزی و ایجاد اشتغال نیز در این شهرستان محروم اقداماتی صورت گیرد.
عارف نوروزی مدیرعامل بنیاد برکت نیز با اشاره به امضای توافقنامه بین ستاد اجرایی فرمان امام(ره) و استاندار خوزستان در رابطه با اجرای طرح های مهم اقتصادی ، زیربنایی و خدماتی در این استان گفت:این توافق نامه دستاوردهای مهمی برای استان خوزستان به دنبال دارد.
وی همچنین به طرح های اجرا شده در شهرستان شوش در زمینه ساخت مدرسه و مسجد اشاره کرد و گفت:پل خسرج به طول ۱۲۰ متر و پنج کیلومتر جاده دسترسی نیز در کمترین زمان ممکن ساخته شده و امید است شهریورماه سال آینده به بهره برداری برسد.

انتهای پیام /*

اشتراک مطلب با :
, , , ,