تاریخ انتشار خبر: ۶ , مهر, ۱۳۹۵ | ۱۳:۲۰:۲۲
کد خبر : 32173

کام کشاورزان چغندرکار دزفولی همچنان تلخ است

دبیر اجرایی نظام صنفی کارهای کشاورزی دزفول با تایید اینکه مطالبات کشاورزان چغندرکار تاکنون از سوی کارخانه های تولید شکر پرداخت نشده است گفت:کام کشاورزان چغندرکار دزفولی همچنان تلخ است.

کام کشاورزان چغندرکار دزفولی همچنان تلخ است

به گزارش دزنا۲۴”بهمن دریکوندی امروز در گفت و گو با خبرنگار ما افزود:پارسال گذشته ۲ هزار و ۴۸۰ هکتار از زمین های کشاورزی دزفول به کشت چغندرقند اختصاص یافت که از هر هکتار به طور میانگین ۷۳ تن چغندرقند برداشت شد.
وی افزود:به دلیل تعطیلی کارخانه های چغندرقندی در استان خوزستان محصول برداشت شده به وسیله کامیون به کارخانه های قند نقش جهان و بنیاد اصفهان و اسلام آباد در کرمانشاه و دیگر کارخانه ها فروخته شد.
دریکوندی گفت:با وجود اینکه چند ماه از زمان برداشت این محصول می گذرد و کشاورزان شمال خوزستان در سال زراعی جاری دوباره به کشت این محصول استراتژیک اقدام کرده اند مطالبات کشت سال گذشته به کشاورزان پرداخت نشده است.
وی افزود:تنها ۱۰ تا ۱۵ درصد مطالبات حاصل از خرید چغندرقند از سوی کارخانه قند بنیاد اصفهان به کشاورزان پرداخت شده است.
وی ضمن انتقاد از این وضعیت گفت:با تبلیغ گسترده ای که در خصوص کشت چغندرقند در استان خوزستان شده امسال نیز کشاورزان اقدام به کشت این محصول در چهار هزار و ۶۲۵ هکتار از اراضی کشاورزی دزفول نمودند ولی اگر وضعیت به همین منوال ادامه یابد و مطالبات کشاورزان پرداخت نشود کشت این محصول استراتژیک رو به کاهش خواهد نهاد.
وی خواستار رسیدگی به وضعیت کشاورزان و پرداخت مطالبات آنها از سوی کارخانه های مربوطه شد .
کشت چغندرقند در استان خوزستان پس از یک دهه توقف از سه سال پیش دوباره از سر گرفته شده است.
تعطیلی کارخانه قند شمال خوزستان موجب شده تا محصول چغندرقند تولید استان خوزستان به کارخانه های تولید شکر اصفهان و کرمانشاه ارسال شود.
پارسال بیش از ۱۳۰ هزار تن محصول چغندر قند از مزارع دزفول برداشت شد که برای تبدیل به شکر به کارخانه های تولید شکر در سایر استان های کشور ارسال شد.

انتهای پیام/۷۲۱

منبع:ایرنا

اشتراک مطلب با :
, , ,