تاریخ انتشار خبر: ۵ , مهر, ۱۳۹۵ | ۱۱:۱۲:۰۸
کد خبر : 32135

نخستین اقامتگاه گردشگری در جوار قلعه شوش افتتاح شد+عکس

به مناسبت دهه ولایت و امامت و با حضور فرماندار و جمعی از مسئولان نخستین اقامتگاه و سفره خانه سنتی در مجاورت قلعه و موزه تاریخی شوش افتتاح شد.

نخستین اقامتگاه گردشگری در جوار قلعه شوش افتتاح شد+عکس

به گزارش دزنا۲۴”فرماندار شوش  در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: این اقامتگاه و سفره خانه که پردیس اهورا دانیال(بهشت خدای دانیال) نامگذاری شده در یکی از خانه های قدیمی شوش در مجاورت قلعه و موزه تاریخی به مساحت ۳۴۰ مترمربع راه اندای شده است که دارای ۶ اتاق باگنجایش ۶۰ نفر در ۲ طبقه است.
وی با بیان اینکه این اقامتگاه در راستای توسعه گردشگری با مشارکت بخش خصوصی برپا شده است افزود:اشتغالزائی در شهرستان و ایجاد زیرساخت برای رفاه حال گردشگران و مسافران از مهمترین برنامه های در شوش می باشد.
نجاتی گفت:برپایی نمایشگاه عکس از جاذبه های گردشگری ، پخت و عرضه غذاهای سنتی و استفاده از معماری تاریخی منطقه همچنین تصاویری از گونه های جانوری ، گیاهی و تاریخی از جمله تصاویری از گوزن شاخ دار و سرباز هخامنشی از جمله ویژگی های این اقامتگاه می باشد.
وی افزود: این طرح صرف ۲،۵ میلیارد ریال اعتبار سرمایه گذاری بخش خصوصی با همکاری اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری شوش راه اندازی شده است.
شهرستان شوش با برخورداری از جاذبه های تاریخی و مذهبی مقصد اول گردشگرانی است که به ایران سفر می کنند.
شهر باستانی شوش با قدمتی بیش از هفت هزار سال یکی از معروف ترین شهرهای دنیای کهن است که زمانی پایتخت ایلامی و همچنین پایتخت زمستانی پادشاهان هخامنشی بود.
محوطه تاریخی شوش وزیگورات چغازنبیل ۲ اثری هستند که در فهرست میراث جهانی به ثبت رسیده اند.
شهر شوش در فاصله ۱۰۰ کیلومتری اهواز مرکز استان خوزستان واقع است.

انتهای پیام /۷۲۱

منبع:ایرنا

اشتراک مطلب با :
, , , , , ,