تاریخ انتشار خبر: ۵ , مهر, ۱۳۹۵ | ۱۱:۰۴:۱۴
کد خبر : 32129
فرماندار دزفول گفت :

فرمانداری دزفول مانع مصادره ۲ کارخانه شد

فرماندار دزفول گفت که با تلاش ها و گفت و گوهای انجام شده از مصادره ۲ کارخانه در این شهرستان جلوگیری شد.

فرمانداری دزفول مانع مصادره ۲ کارخانه شد

به گزارش دزنا۲۴”حبیب اله آصفی  در نشست شورای اداری شهرستان دزفول در سالن جلسات فرمانداری افزود: بدون اطلاع فرمانداری حکم مصادره سه کارخانه در دزفول به دلیل بدهی به بانک ها صادر شده بود که با پیگیری های همه جانبه جلوی مصادره ۲ کارخانه گرفته شد.
وی با انتقاد از این روند گفت:فرمانداران باید در جریان اقدام بانک ها علیه شرکت ها و کارخانجات بدهکار باشند تا در صورت امکان جلوی مصادره کارخانه ها گرفته شود.
آصفی بدون بیان بدهی این کارخانه ها اظهار کرد که در زمان حاضر با تلاش صورت گرفته مانع مصادره ۲ کارخانه شده ایم ولی یک کارخانه فعال در تولید الیاف به علت بدهی به بانک مصادره شده اما برای رفع تصرف آن و بازگشت کارخانه به چرخه تولید تلاش می شود.
علیرضا شلال نژاد مشاور اقتصادی فرماندار دزفول نیز گفت:در ۲۶ماه اخیر اقدامات بسیاری جهت رونق اقتصادی در منطقه انجام شده و شرکت رادین طلایی تولید کننده بانداستریل در سه هکتار و با اعتبار ۵۰ میلیون دلار آغاز بکار کرد و تاکنون ۴۰درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
وی با اشاره به اینکه توسعه ۳ هکتار دیگر در دستور کار این شرکت قرار دارد که در سه نوبت کاری برای ۷۰۰ نفر اشتغال زایی خواهد کرد.
شلال نژاد به دیگر اقدامات انجام شده در این شهرستان اشاره کرد و گفت:با توجه به نیاز شمال خوزستان به بیمارستان و استفاده از ظرفیت بهداشتی درمانی شهرستان دزفول در شهرهای شمال خوزستان با پیگیری انجام شده مجوز احداث بیمارستان ۹۶ تختخوابی در این شهرستان اخذ شد که سال آینده بهره برداری می شود .
وی افزود:متاسفانه در سالهای گذشته با معضل غارت زمین های دزفول توسط برخی افراد سودجو به بهانه اجرای طرح تولیدی مواجه بوده ایم که با این امر برخورد جدی شده و در حال خلع ید برخی از این اراضی هستیم.
مشاور اقتصادی فرماندار دزفول اظهار کرد:در هفته جاری نیز ساخت بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی در دزفول آغاز می شود.
وی به تلاش های صورت گرفته برای توسعه کارخانه خمیرمایه نیز اشاره کرد و گفت:۲ نیروگاه ۹۱۰ مگاواتی با ۲۰ هزار میلیارد ریال اعتبار در دزفول مصوب شده است.
وی گفت:در خصوص احداث نمایشگاه بین المللی و پایانه صادراتی دزفول نیز اقدام لازم صورت گرفته که بزودی به مرحله کلنگ زنی خواهند رسید.

انتهای پیام/۷۲۱

منبع:ایرنا

اشتراک مطلب با :
, , , ,