تاریخ انتشار خبر: ۳ , مهر, ۱۳۹۵ | ۱۷:۳۴:۰۵
کد خبر : 32112
ورجاوند گقت:

تولید مرغ بدون آنتی بیوتیک در ۱۵ مرغداری دزفول

رئیس اداره دامپزشکی دزفول از تولید مرغ بدون آنتی بیوتیک در ۱۵ مرغداری این شهرستان خبر داد و گفت:مرغ تولید دزفول به بازار مصرف پنج استان کشور ارسال می شوند.

تولید مرغ بدون آنتی بیوتیک در ۱۵ مرغداری دزفول

به گزارش دزنا۲۴//محسن ورجاوند روز شنبه در نشست شورای اداری شهرستان دزفول در سالن جلسات فرمانداری افزود:با توجه به اینکه مصرف آنتی بیوتیک در محصولات غذایی عوارض خاص خود را دارد با پیگیری انجام شده تولید مرغ بدون آنتی بیوتیک در دستور کار قرار گرفت و حدود ۱۰ درصد مرغداری های دزفول در حال حاضر مرغ بدون آنتی بیوتیک تولید می کنند .

وی با تاکید بر اینکه مرغ تولید شده ، محصول سبز و ارگانیک نمی باشند و تنها فاقد آنتی بیوتیک هستند گفت:با توجه به اینکه در استان های کمی مرغ بدون آنتی بیوتیک تولید می شود تلاش می شود دزفول به قطب تولید مرغ بدون آنتی بیوتیک در استان خوزستان تبدیل شود.

ورجاوند تعداد واحدهای مرغداری دزفول را ۱۳۵ واحد دانست و گفت:در راستای حمایت از اقتصاد خرد در شهرستان دزفول اقداماتی انجام شده و کشتارگاه دزفول تشویق به کشتار بلدرچین به صورت کاملا بهداشتی نموده است.

وی با اشاره به اینکه ۳۰ واحد کوچک تولید و پرورش بلدرچین بصورت نیمه صنعتی و سنتی در دزفول فعالیت می کنند اظهار امیدواری کرد با توسعه صنعت و صنایع تبدیلی این واحدها ارتقا یابند .

رئیس اداره دامپزشکی دزفول اظهار کرد:در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی کشتار و بسته بندی سایر ماکیان در دستور کار قرار گرفته که امیدواریم این صنعت روستایی در جهت ایجاد اشتغال توسعه یابد .

وی در خصوص تغییر کاربری واحد های عرضه مرغ زنده در شهرستان دزفول نیز گفت:با مشارکت کشتارگاه دزفول در تلاش هستیم با ارائه تسهیلات و یخچال ویترین دار واحدهای عرضه مرغ زنده را تقویت کنیم تا از نظر بهداشتی مشکلی نداشته باشند.

ورجاوند گفت:در حال حاضر تغییر کاربری ۲۰ واحد مرغداری در دزفول آغاز شده و در صورتی که واحدهای عرضه مرغ زنده اقدام به تغییر کاربری و ساماندهی نکنند تعطیل خواهند شد.

انتهای پیام//۸۱۲
منبع//ایرنا

اشتراک مطلب با :
, ,