تاریخ انتشار خبر: ۲ , مهر, ۱۳۹۵ | ۱۵:۳۱:۰۴
کد خبر : 32105
یاقوتپور گفت:

رییس انجمن هنرهای نمایشی خوزستان: رشد کیفی هنر نمایش در خوزستان از طریق آموزش هدفگذاری شده است

رییس انجمن هنرهای نمایش خوزستان گفت:با توجه به پس رفت کیفی نمایش های استان در سال های اخیر، برنامه های ویژه آموزشی برای ارتقاء سطح نمایش در این استان آغاز شده است.

رییس انجمن هنرهای نمایشی خوزستان:  رشد کیفی هنر نمایش در خوزستان از طریق آموزش هدفگذاری شده است

به گزارش دزنا۲۴//محمد یاقوتپور پنجشنبه شب در حاشیه همایش هنری ویژه هفته دفاع مقدس در اندیمشک به خبرنگار ماافزود:بیست و هشتمین جسنواره تاتر خوزستان در ۲۹ شهریورماه سالجاری در حالی به کار خود پایان داد که شاهد کاهش کیفیت نمایش ها بودیم.

وی اظهار کرد:با وجود اینکه این نمایش ها از میان ۴۰ نمایش استان برگزیده شده بودند اما سطح کیفی نمایش ها در حد مورد انتظار نبود و در واقع نمی توان به داوران این جشنواره خرده گرفت.

وی گفت:انجمن هنرهای نمایشی استان طی ماههای اخیر با شناخت ضعف ها و بررسی راهکارهای سازنده در این خصوص ، افزایش آموزش را در دستور کار خود قرار داد که این مهم در شهرستان ها آغاز شد شده است.

وی بیان کرد:این آموزش ها در چند سطح برنامه ریزی شد که سطح یک آن در تمام شهرستان ها با حضور اساتید درون استانی آغاز شده و در سطح ۲ پنج جزیره آموزشی با حضور منتخبان سطح یک و با محوریت یک شهر در آذر ماه برگزار می گردد.

یاقوتپور گفت:در سطح آموزشی ۳ نیز در بهمن ماه با حضور منتخبان سطح ۲ و بخش آموزش جشنواره بین المللی فجر برگزار می شود که پیگیری آن نیز انجام شده است.

وی گفت:یکی از ویژگی های مثبت جشنواره تاتر خوزستان در سالجاری را می توان اجرای نمایش ها به صورت متمرکز دانست که هنرمندان کلیه شهرها دور هم جمع شده و کارهای هنری یکدیگر را دیده و بررسی کردند.

وی در بخش دیگری از واگذاری سالن های نمایشی تحت اختیار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به بخش خصوصی انتقاد کرد و گفت:این موضوع یکی از دغدغه های هنرمندان است و تنها راه چاره آن دستور مستقیم مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برای در اختیار گذاشتن رایگان سالن ها در دوره های چندماهه به هنرمندان است .

رییس انجمن هنرهای نمایشی خوزستان زبان هنر را زبانی محکم و اثرگذار دانست و گفت:استان خوزستان دارای ویژگی های ارزشمندی است که با ارتقاء سطح هنر می توان از این زبان ماندگار برای بیان ارزش های استان بهره برد.

انتهای پیام//۸۱۲
منبع//ایرنا

اشتراک مطلب با :
, ,