تاریخ انتشار خبر: ۱ , مهر, ۱۳۹۵ | ۱۸:۲۸:۴۴
کد خبر : 32085
معاون فرماندار دزفول:

تکدی گری جرم است/مطابق قانون با متکدیان برخورد می شود

معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری ویژه دزفول تکدی گری را جرم دانست و گفت:مطابق قانون با متکدیان برخورد قانونی می شود.

تکدی گری جرم است/مطابق قانون با متکدیان برخورد می شود

به گزارش دزنا۲۴”امیر عیسی زاده روز چهارشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان دزفول در سالن جلسات فرمانداری افزود:برخی از افرادی که در معابر اقدام به تکدی گری می کنند مجرم هستند که باید دادستان حکم دستگیری آنها را صادر کند.
وی با اشاره به اینکه برخی از متکدیان نیز بی سرپرست هستند گفت:متکدیان بی سرپرست باید توسط بهزیستی جمع آوری و نگهداری شوند.
معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری ویژه شهرستان دزفول اظهار کرد:متکدیانی که اقدام به تکدی گری در خیابانها و معابر عمومی می کنند مجرم هستند و بصورت سازمان یافته فعالیت می کنند که تاکنون چندبار هم دستگیر شده اند لذا شهرداری باید طبق وظیفه خود آنها را جمع آوری و در اختیار بهزیستی قرار دهد.
عیسی زاده اظهار کرد:در اهواز محلی جهت نگهداری این افراد در حال ساخت است تا این افراد از سطح شهر جمع آوری شوند.
دکتر احیا پاشا یکی از اعضای شورای آموزش و پرورش دزفول نیز گفت:برخی کودکان دانش آموز در میادین اصلی شهر دزفول اقدام به تکدی گری و در برخی مواقع شهروندان را مجبور به خرید وسایل از خود می کنند که این امر چهره شهر را مخدوش کرده است .
وی این عمل کودکان را غیرقانونی دانست و خواستار برخورد با این افراد شد.
محمد ابوالحلاج معاون امور شهری شهرداری دزفول نیز گفت:با توجه به اینکه شهرداری وظیفه جمع آوری متکدیان را برعهده دارد تاکنون چند بار اقدام به جمع آوری متکدیان از سطح شهر شده ولی چون مسئولیت نگهداری آنها بر عهده شهرداری نیست و مکانی برای نگهداری آنها وجود ندارد این امر بی نتیجه مانده است.
در این نشست مقرر شد موضوع ساماندهی متکدیان در صحن علنی شورای شهر مطرح و در این خصوص تصمیم گیری شود.

انتهای پیام/۷۲۱

منبع:ایرنا

اشتراک مطلب با :
, , , , ,