تاریخ انتشار خبر: ۱۷ , شهریور, ۱۳۹۵ | ۱۹:۴۷:۲۷
کد خبر : 31899
آصفی گفت:

فرماندار:دزفول ظرفیت تبدیل شدن به قطب پرورش ماهیان خاویاری را دارد

با توجه به ظرفیت ویژه این شهرستان در زمینه شیلات ، دزفول می تواند به بزرگترین مرکز پرورش ماهی خاویاری اوزن برون کشور تبدیل شود.

فرماندار:دزفول ظرفیت تبدیل شدن به قطب پرورش ماهیان خاویاری را دارد

به گزارش دزنا۲۴//حبیب اله آصفی روز چهارشنبه در نشست شورای اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان دزفول در سالن جلسات فرمانداری افزود:با مساعدت وهمکاری سازمان آب و برق خوزستان،۵۰ هکتار زمین در منطقه شوهان برای راه اندازی مرکز پرورش ماهی اوزن برون و قزل آلا از جمله ماهیان سردابی اختصاص یافته است.

وی افزود:زمین مورد نظر پیش از این برای احداث مرکز پرورش گاومیش اختصاص یافته بود که با بررسی انجام شده و موافقت صورت گرفته این زمین به پرورش ماهی اختصاص یافته است.

آصفی اظهار کرد:این مرکز که توسط یکی از فعالان بخش شیلات و پرورش ماهی در شهرستان دزفول مدیریت خواهد شد برای ۲۴۰ نفر ایجاد اشتغال خواهد کرد .

به گزارش دزنا۲۴ نخستین واحد پرورش ماهی خاویاری خوزستان آبان ماه سال ۱۳۹۱ در زمینی به مساحت دو هزار و ۴۰۰ متر در دزفول به بهره برداری رسید.
فیل ماهی، اوزن برون، شیپ و سیبری که از انواع ماهیان خاویاری می باشند در این واحد پرورش داده می شود.
شرایط جوی و دمای مناسب هوای دزفول شرایط رشد و پرورش ماهیان خاویاری را در این منطقه فراهم کرده به طوریکه رشد و تولید این ماهی در دزفول ۲ برابر میانگین کشور است.
در شهرستان دزفول ۱۱ مزرعه پرورش ماهی گرمابی به وسعت ۳۴۷ هکتار وجود دارد.

انتهای پیام//۸۱۲
منبع//ایرنا

اشتراک مطلب با :
,