تاریخ انتشار خبر: ۱۶ , شهریور, ۱۳۹۵ | ۱۱:۴۱:۲۳
کد خبر : 31886
رئیس اداره محیط زیست دزفول گفت:

دستگیری شکارچیان غیر مجاز در دزفول

مقابله با شکارچیان غیر مجاز در دزفول مورد توجه قرار گرفته و طبق مواد قانونی با این افراد برخورد می گردد.

دستگیری شکارچیان غیر مجاز در دزفول

به گزارش دزنا ۲۴//رئیس اداره محیط زیست دزفول گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته مقابله با شکارچیان غیر مجاز در دزفول مورد توجه قرار گرفت و براساس مواد قانونی با این افراد برخورد شد.

فرهاد قلی‌نژاد اظهار داشت: محیط زیست، یکی از مهم‌ترین نیازهای جوامع انسانی بوده که گسترش فرهنگ حفاظت از آن نیازمند توجه و برنامه ریزی مناسب است.

وی افزود: در صورت توجه مناسب به خدمات این حوزه، زمینه حفظ و نگهداری از اقلام جانوری و پوشش‌های گیاهی منطقه بیش از گذشته فراهم و شاهد افزایش رضایت عمومی از خدمات زیست محیطی شهرستان خواهیم بود.

رئیس اداره محیط زیست دزفول عنوان کرد: به همین جهت و با پیگیری‌های صورت گرفته، مقابله با شکارچیان غیر مجاز در دزفول مورد توجه قرار گرفت و طبق مواد قانونی با این افراد برخورد شد.

وی گفت: به همین جهت و در پی گشت و کنترل بازار دزفول، یک نفر متخلف زنده گیری و فروش بلبل خرما که در یک سوپر مارکت مبادرت به فروش بلبل خرما می‌کرد دستگیر و تعداد ۷ قطعه پرنده بلبل خرما از این فرد کشف و در طبیعت رها سازی شد.

قلی‌نژاد بیان کرد: بلبل خرما از پرندگان زیبا و آوازخوان بوده که زنده گیری و نگهداری آن در قفس، موجب خروج پرنده از طبیعت و کاهش جمعیت آن می‌شود و به همین علت هرگونه صید و زنده گیری گونه مذکور ممنوع است.

وی افزود: هم چنین در گشت نیروی انتظامی بخش شهیون دزفول، یک دستگاه خودرو، حامل ۶ کیسه صمغ جمع آوری و با حضور مأموران اجرایی ایستگاه محیط بانی قلعه شاداب، موضوع بررسی و پرونده تخلف این افراد تنظیم و شکوائیه کیفری به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان دزفول اعلام گردید.

رئیس اداره محیط زیست دزفول اظهار کرد: استحصال صمغ درختان در شهرستان نیز، نیازمند اخذ مجوز از اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بوده و در مناطق حفاظت شده نیز باید با اجازه سازمان حفاظت محیط زیست صورت گیرد چرا که، استحصال صمغ در برخی درختان موجب خشک سالی آن‌ها و آسیب جدی به درختان جنگلی، می‌شود.

وی گفت: هرگونه زنده‌گیری و فروش پرندگان وحشی و سایر گونه‌های حیات وحش و استحصال سمغ درختان، نیازمند اخذ مجوز قانونی از سازمان حفاظت محیط زیست است و شهروندان لازم بوده به رعایت مواد قانونی در این حوزه، توجه کافی داشته باشند.

انتهای پیام//۸۱۲
منبع//باشگاه خبرنگاران

اشتراک مطلب با :
, , ,