- سایت خبری تحلیلی دزفول – دزنا۲۴ - http://dezna24.com -

معذوریت بانک سپه و ملت، برای تبادلات ارزی با قرارگاه خاتم سپاه +سند

به گزارش دزنا ۲۴// دولت ایران پذیرفته که اشخاص حقیقی و حقوقی مورد تحریم سازمان ملل را، در داخل ایران هم تحریم کند. در پی این، بانک‌های سپه و ملت ارائه خدمات به قرارگاه خاتم‌الانبیا سپاه پاسداران را محدود کرده‌اند.

به گزارش دزنا۲۴،بی بی سی نوشته است که پس از توافق هسته‌ای ایران و قدرت‌های جهانی، بانک‌ها و سرمایه‌گذاران خارجی در بازگشت به بازار ایران محتاطانه عمل کرده‌اند.

یکی از دلایل نگرانی‌های آنها این بود که به رغم رفع تحریم‌ها، همچنان اشخاص و نهادهایی در ایران تحریم هستند و نظام بانکی این کشور به داشتن مشکل پولشویی متهم می‌شود، به این ترتیب طرف خارجی ممکن است وارد معاملاتی شود که در نهایت برایش جریمه‌های سنگینی به دنبال داشته باشد.

سندی که دلالت بر معذوریت دو بانک دولتی ملت و سپه برای انجام مبادلات ارزی با قرارگاه سازندگی خاتم می باشد، نیز منتشر شده است.

البته برخی منابع مدعی شده اند،آنچه درباره این دو بانک رسانه ای شده هیچ ارتباطی به اف ای تی اف و همکاری های داخلی ندارد؛ بلکه مربوط به فعالیت های ارزی و موضوع سویفت و مبادلات بین المللی است. چون نهادهای مورد اشاره در فهرست تحریم های سازمان ملل هستند. هیچ یک از نهادهای مالی و بانک های خارجی به آنها خدمات نمی دهند. در واقع اگر بانک های ایرانی هم اقدام کنند طرف خارجی در خواست را رد می کند.

انتهای پیام//۸۱۲
منبع//تابناک

اشتراک مطلب با :