تاریخ انتشار خبر: ۱۳ , شهریور, ۱۳۹۵ | ۱۲:۲۸:۵۰
کد خبر : 31812
رئیس اداره دامپزشکی دزفول گفت:

فرآورده خام دامی غیرمجاز در دزفول جمع آوری شد/پلمب ۷ واحد عرضه فرآورده خام دامی

با هدف توسعه خدمات بهداشتی و گسترش سلامت عمومی فرآورده خام دامی غیرمجاز در دزفول جمع آوری شد.

فرآورده خام دامی غیرمجاز در دزفول جمع آوری شد/پلمب ۷ واحد عرضه فرآورده خام دامی

به گزارش دزنا ۲۴//محسن ورجاوند در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار کرد:تولید محصولات دامی سالم، یکی از مهم‌ترین اولویت‌های امسال اداره دامپزشکی دزفول تعیین و برنامه‌های مختلفی در این حوزه اجرا شده است.

وی افزود: به همین جهت و با هدف توسعه خدمات بهداشتی و گسترش سلامت عمومی، فرآورده خام دامی غیرمجاز در دزفول جمع آوری شد.

رئیس اداره دامپزشکی دزفول عنوان کرد: با اجرای این طرح بیش از ۴۰ تن انواع فرآورده خام دامی غیرمجاز در پنج ماهه نخست امسال در این شهرستان جمع آوری و پس از آن با رعایت نکات بهداشتی معدوم شده است.

وی گفت: بیش از این نیز هفت واحد عرضه فرآورده خام دامی شامل قصابی، مرغ فروشی و رستوران به دلیل تخلف بهداشتی و کشتار غیرمجاز در این شهرستان پس از گذراندن مراحل قانونی پلمب شده بود.

ورجاوند بیان کرد: در طول مدت یکسال گذشته، ۲۶۰ هزار رأس دام علیه بیماری تب برفکی در این شهرستان واکسینه شدند که این مقوله زمینه پیشگیری از بیماری‌های مختلفی را در شهرستان در حوزه دام فراهم کرده است.

وی افزود: در طول این مدت، بیش از ۲۰۰ هزار رأس واکسن طاعون نشخوارکنندگان دریافت کردند تا از ابتلا به بیماری‌های این حوزه ایمن شوند و سلامت دام و تولیدات دامی دزفول گسترش یابد.

رئیس اداره دامپزشکی دزفول اظهار کرد: به ۵۰ هزار رأس دام نیز واکسن تب مالت تزریق و دام‌های دزفول نیز در برابر این بیماری واکسینه شدند.

ورجاوند خاطرنشان کرد: دام و محصولات دامی، نقشی مهم در تأمین نیازهای شهروندان دارند به همین جهت همه برای رفع نیازهای این حوزه با جدیت وارد عمل شوند تا شاهد توسعه بهداشت و سلامت عمومی در این زمینه باشیم.

انتهای پیام//۸۱۲
منبع//تسنیم

اشتراک مطلب با :
, ,