تاریخ انتشار خبر: ۱۲ , شهریور, ۱۳۹۵ | ۱۵:۳۱:۱۷
کد خبر : 31803
پژوهشگر و محقق عاشورایی گفت:

دزفول ظرفیت تبدیل شدن به پایگاه عاشورایی کشور را دارد

پژوهشگر و محقق عاشورایی با اشاره به ظرفیت های دینی، معنوی و تاریخی شهرستان دزفول گفت: دزفول می تواند به پایگاه عاشورا در کشور و جهان تبدیل شود.

دزفول ظرفیت تبدیل شدن به پایگاه عاشورایی کشور را دارد

به گزارش دزنا ۲۴//دکتر محمدرضا سنگری پنجشنبه در همایش عاشورا سرایان دزفول در مرکز فرهنگی دفاع مقدس این شهر با تاکید بر لزوم گسترش فرهنگ عاشورا در شعرهای آئینی افزود: باید از فرصت محرم برای ترویج فرهنگ و معارف اهل بیت(ع) و زمینه سازی ظهور امام زمان(عج) استفاده کرد.

این پژوهشگر عاشورایی برگزاری نشست های تخصصی برای بررسی شعرهای عاشورایی را خواستار شد و اظهار کرد: شعر شاعران و مداحان اهل بیت(ع) از نظر ادبی، هنری و معنایی باید مورد بررسی و تحلیل قرار گرفته تا بیشترین اثرگذاری را بر مخاطب داشته باشد.

وی ادامه داد: باید با استفاده از ظرفیت ها و امکانات موجود علاوه بر برنامه ریزی برای برگزاری هر چه بهتر عزاداری تاسوعا و عاشورای حسینی(ع) نسبت به رفع برخی مشکلات عزاداری در دزفول چاره اندیشی شود.

**شناسایی ۶۰ شاعر آئینی در دزفول
رئیس انجمن نویسندگان دزفول نیز در این آیین با اشاره به شناسایی ۶۰ شاعر آئینی در این شهرستان از برنامه ریزی برای سازماندهی شاعران آئینی دزفول خبر داد.

غلامرضا کاج ادامه داد: در دهه محروم طی نشست هایی شعر شاعران آئینی شهرستان دزفول مورد تحلیل و ارزیابی قرار می گیرد.

وی افزود: تمام اشعار، سروده ها و مداحی شاعران و مداحان شهرستان دزفول در عزاداری های تاسوعا و عاشورای حسینی جمع آوری و به بهترین شعر از نظر محتوا، مضامین،آهنگ و ارزش گذاری ادبی رتبه بندی و شعرها و مداحی های قرائت شده جمع آوری و منتشر می شوند.
شعرخوانی و مداحی از دیگر بخش های این مراسم بود.
دزفول یکی از پرشورترین عزاداری های تاسوعا و عاشورای حسینی(ع) را در کشور دارد.

انتهای پیام //۸۱۲
منبع// ایرنا

اشتراک مطلب با :
,