تاریخ انتشار خبر: ۹ , شهریور, ۱۳۹۵ | ۱۳:۱۰:۱۲
کد خبر : 31733
امام جمعه دزفول:

امام جمعه دزفول: امکان تحصیل اتباع خارجی در مدارس دزفول فراهم شود

امام جمعه دزفول ضمن تاکید بر تحصیل اتباع خارجی در مدارس این شهرستان از آموزش و پرورش خواست امکان تحصیل فرزندان اتباع خارجی که در این شهرستان ساکن هستند را فراهم کند.

به گزارش دزنا۲۴”حجت الاسلام سیدمحمدعلی قاضی دزفولی در چهارمین نشست شورای آموزش و پرورش دزفول افزود:با توجه به تاکید مقام معظم رهبری در خصوص تحصیل کلیه اقشار جامعه باید امکان تحصیل برای کلیه اتباع خارجی چه آنهایی که کارت تردد دارند و چه آنهایی که کارت تردد ندارند در مدارس دزفول فراهم شود .
وی افزود:تحصیل نکردن فرزندان اتباع خارجی موجب لطمه زدن به فرهنگ کل جامعه می شود لذا باید راهکاری در این خصوص ارائه شود تا این دانش آموزان از تحصیل باز نمانند.
حجت الاسلام قاضی از فرمانداری ویژه شهرستان دزفول خواست در این خصوص مساعدت لازم را با آموزش و پرورش داشته باشد .
سودابه دستی ترک معاون آموزش ابتدایی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان دزفول نیز گفت:اتباع خارجی به افرادی تلقی می شود که والدین یا یکی از والدین آنها غیر ایرانی است.
وی با بیان اینکه در حال حاضر برخی اتباع خارجی از کشور عراق و افغانستان در دزفول سکونت دارند گفت:در سال تحصیلی ۹۲ ، تعداد ۲۴ دانش آموز ، در سال تحصیلی ۹۳ تعداد ۲۴ دانش آموز و در سال تحصیلی گذشته تعداد ۲۷ نفر از فرزندان اتباع خارجی در مدارس دزفول تحصیل کردند.
دستی ترک افزود:با توجه به اینکه اتباع خارجی برای تحصیل در مدارس دزفول باید علاوه بر کارت تردد از اداره کل اتباع خارجی استانداری نیز نامه داشته باشند لذا افرادی که این شرایط را ندارند امکان ثبت نام آنها در مدارس دزفول نیست.
وی گفت:تعداد ۲۰۰ دانش آموز اتباع خارجی در دزفول ساکن اند که به دلیل نداشتن شرایط لازم امکان ثبت نام در مدارس و تحصیل آنها نیست و پیگیری که در این خصوص با اداره کل آموزش و پرورش انجام شده نیز بی نتیجه بوده است.
امیر عیسی زاده معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری ویژه شهرستان دزفول نیز گفت: ثبت نام دانش آموزان اتباع خارجی طبق دستورالعمل فقط با شرایط مطرح شده امکان پذیر است و امکان تحصیل این دانش آموزان در مدارس دزفول وجود ندارد.

انتهای یپام/۷۲۱

منبع:ایرنا

اشتراک مطلب با :
, , ,