تاریخ انتشار خبر: ۸ , شهریور, ۱۳۹۵ | ۱۲:۵۴:۴۸
کد خبر : 31706
معاون استاندار و فرماندار ویژه دزفول گفت:

تاکید بر تعامل و همکاری با سرمایه گذار خارجی ساخت برج طاووس دزفول

معاون استاندار و فرماندار ویژه دزفول گفت:یک سرمایه گذار خارجی برای ساخت برج تجاری تفریحی طاووس این شهر در انتظار تعامل و همکاری شورای اسلامی دزفول است

تاکید بر تعامل و همکاری با سرمایه گذار خارجی ساخت برج طاووس دزفول

به گزارش دزنا۲۴”حبیب اله آصفی  در گفت و گو با خبرنگار ما با تاکید بر ضرورت تعامل و همکاری دستگاه های اجرایی به ویژه شورای اسلامی شهر دزفول در جذب سرمایه گذار در اجرای طرح های تولیدی، تفریحی و اشتغالزا در این شهرستان افزود:اجرای برخی طرح های شهری دزفول مانند برج تفریحی ، تجاری طاووس از پنج سال پیش آغاز شده اما تاکنون پیشرفتی نداشته است.
وی افزود:در حال حاضر نیز ۱۲ هزار میلیارد ریال سرمایه بخش خصوصی آماده اجرای این طرح می باشد اما به دلیل همکاری نکردن با وی احتمال انصراف از اجرای این طرح بزرگ تجاری در دزفول وجود دارد.
آصفی گفت:مدیر کل امور مالیاتی استان خوزستان در آخرین تماس خود اذعان داشته که سرمایه مورد نظر این سرمایه گذار خارجی از سوی بانک مرکزی تایید و به ریال تبدیل شده است لذا از شورای اسلامی شهر دزفول انتظار می رود مهلت دوباره ای به این سرمایه گذار خارجی بدهد.
وی افزود:با توجه به تایید سرمایه این سرمایه گذار از سوی بانک مرکزی در صورتیکه در مدت سه تا ۶ ماه تعیین شده موفق به تجهیز کارگاه نشود شورای شهر می تواند نسبت به فسخ قرارداد وی اقدام کند.
معاون استاندار خوزستان گفت:ورود این سرمایه گذار با این سرمایه میلیاردی به دزفول موجب درآمدزایی برای شهرستان شده و رونق گردشگری را در منطقه به دنبال دارد ضمن اینکه باعث ورود دیگر سرمایه گذاران به این شهرستان خواهد شد.
آصفی با اظهار تاسف از اینکه در برخی موارد کوتاهی یک دستگاه اجرایی باعث ناتمام ماندن برخی طرح ها در شهرستان دزفول شده است از شهرداران و دهیاران خواست در صورت برخورد با چنین مواردی موضوع را رسانه ای کنند تا مردم در جریان مشکلات و موانع شهر قرار گیرند.
رئیس شورای اسلامی شهر دزفول نیز روز یکشنبه در این رابطه به خبرنگار ما گفت: پیمانکار برج طاووس در طول مدت پنج سال گذشته و ۲ قرارداد هیچ گونه عملکردی در خصوص عمل به تعهدات خود و مفاد قرارداد انجام نداده است که این موضوع در شورا مطرح و با تصویب اعضای شورای شهر جلوی فعالیت این پیمانکار گرفته شد.
ایرج نادبی زاده افزود:اعضای شورای شهر دزفول با توجه به سابقه این پیمانکار که در مدت فعالیت شهردار کنونی و شهردار پیشین دزفول هیچ عملکردی ارائه نداده است با ادامه کار وی مخالفت کرده و قرارداد را لغو کردند که این امر با نظر کلیه اعضای شورا انجام شده و هیچگونه بداخلاقی در کار نبوده است.
وی گفت:شورای شهر دزفول ضمن استقبال از ورود سرمایه گذاران در طرح های شهری آماده ارائه تسهیلات حداکثری شهرداری می باشد.
معاون سرمایه گذاری و برنامه ریزی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان خوزستان نیز روز یکشنبه  گفت:سرمایه گذاری در برج طاووس دزفول مورد تایید سازمان میراث فرهنگی است ضمن اینکه این سازمان از هر گونه سرمایه گذاری در ایجاد زیر ساخت های گردشگری در خوزستان حمایت می کند.
تبار قریب افزود: بخشی از مجموعه تجاری تفریحی برج طاووس دزفول که مرتبت با ساخت هتل در این مجموعه است از سوی اداره کل میراث فرهنگی تایید و توانایی سرمایه گذاری برای تامین اعتبار آن بررسی شده است.
وی حضور سرمایه گذار خارجی برای ساخت این برج تجاری تفریحی را مورد تایید قرار داد و گفت: با توجه به اهتمام سرمایه گذار خارجی و تایید توانایی مالی وی ، حمایت مسئولان شهرستان دزفول از این طرح موجب توسعه شهرستان دزفول می شود.
در طراحی برج طاووس که مشرف بر رودخانه دز و مجاور میدان مادر دزفول قرار است ساخته شود مجموعه های تفریحی، خدماتی، درمانی، گردشگری و هتل پیش بینی شده است.
عملیات گودبرداری اجرای این طرح در زمینی به مساحت حدود ۴۰ هزار متر مربع مشرف بر رودخانه دز از چند سال پیش آغاز شد که پس از چندی متوقف گردید.
پارکینگ های طبقاتی ، بیمارستان فوق تخصصی ، رستوران ، شهربازی ، اورژانس ، بازار تجاری ، هتل ، پارک آبی ، سایت اداری ، استخر، سالن ، بانک از جمله امکاناتی است که گفته می شود در طراحی این طرح بزرگ تجاری ، تفریحی و اقتصادی است.
گفته می شود مشکل نقل و انتقال ارز موجب شده تا سرمایه گذار خارجی به تعهدات خود در قبال ساخت این طرح بزرگ اقتصادی عمل نکند .
شهرستان دزفول با حدود ۵۰۰ هزار نفر جمعیت با وجود رودخانه دز ، جاذبه های طبیعی در بخش های کوهستانی سردشت و شهیون ، آثار باستانی و تولید سه میلیون تن انواع محصولات کشاورزی از ظرفیت بالایی برای سرمایه گذاری در بخش های مختلف به ویژه گردشگری برخوردار است.

انتهای پیام/۷۲۱

منبع:ایرنا

اشتراک مطلب با :