تاریخ انتشار خبر: ۷ , شهریور, ۱۳۹۵ | ۱۱:۱۹:۱۹
کد خبر : 31684

ساخت نخستین مرکز درمان بستر مناطق محروم کشور در دزفول آغاز شد

عملیات اجرایی ساخت نخستین مرکز درمان بستر مناطق محروم کشور روز شنبه در شهر سالند مرکز بخش محروم سردشت دزفول آغاز شد.

ساخت نخستین مرکز درمان بستر مناطق محروم کشور در دزفول آغاز شد

به گزارش دزنا۲۴”رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول در آیین کلنگ زنی این طرح درمانی گفت: شهر سالند در بخش سردشت دزفول به عنوان پایلوت احداث نخستین مرکز درمان بستر کشور انتخاب شده که این مرکز در زمینی به مساحت یک هزار و ۲۰۰ متر مربع و زیربنای ۲ هزار و ۴۵۰ متر ساخته خواهد شد.
یوسف پریدار با بیان اینکه این مرکز درمانی در ۲ طبقه ساخته می شود افزود: امکاناتی چون اتاق عمل سرپایی ، آزمایشگاه ، رادیولوژی ، دندانپزشکی ، پزشک عمومی و پزشک متخصص در این مرکز پیش بینی شده ضمن اینکه سه واحد مسکونی پزشک نیز در طراحی آن در نظر گرفته شده است.
وی اعتبار مورد نیاز برای ساخت این مرکز را ۶۰ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: در این مرکز که خدمات بیشتری نسبت به مراکز بهداشتی و خدماتی و کمتر از بیمارستان ارائه خواهد شد واحدهای بهداشت خانواده ، محیط حرفه ای، مبارزه با بیماری ها پیش بینی شده است.
پریدار افزود: این مرکز که در مدت ۲ سال ساخته می شود، بزرگترین طرح بهداشتی درمانی شهر سالند در بخش سردشت دزفول خواهد بود و تمام روستاهای بخش را پوشش داده و دارای ۱۲ تخت بستری است.
بخش کوهستانی سردشت دزفول در شمال خوزستان با سه هزار و ۸۰۰ کیلومتر مربع مساحت شامل ۲ دهستان و ۵۷ روستاست و بیش از ۳۵ هزار نفر جمعیت دارد.

انتهای پیام/۷۲۱

منبع:ایرنا

اشتراک مطلب با :
, , ,