تاریخ انتشار خبر: ۶ , شهریور, ۱۳۹۵ | ۲۰:۲۰:۰۰
کد خبر : 31655
بمناسبت هفته دولت

اولین مرکز درمان بستر مناطق محروم کشور در سردشت دزفول کلنگ زنی شد

ئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول عصر امروز شنبه در آیین کلنگ زنی ساخت بزرگترین مرکز بهداشتی و درمانی بخش سردشت دزفول که به مناسبت هفته دولت و با حضور مسئولان شهرستان در شهر سالند مرکز بخش سردشت برگزار شد، اظهار کرد: این پروژه بهداشتی و درمانی که قرار است به صورت شبانه روزی خدمات ارائه دهد با زیربنای دو هزار و ۵۱۰ مترمربع و در زمینی به مساحت هزار و ۲۰۰ متر در دو طبقه مجهز احداث خواهد شد.

اولین مرکز درمان بستر مناطق محروم کشور در سردشت دزفول کلنگ زنی شد

به گزارش دزنا ۲۴” رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول عصر امروز شنبه در آیین کلنگ زنی ساخت بزرگترین مرکز بهداشتی و درمانی بخش سردشت دزفول که به مناسبت هفته دولت و با حضور مسئولان شهرستان در شهر سالند مرکز بخش سردشت برگزار شد، اظهار کرد: این پروژه  بهداشتی و درمانی که قرار است به صورت شبانه روزی خدمات ارائه دهد با زیربنای دو هزار و ۵۱۰ مترمربع و در زمینی به مساحت هزار و ۲۰۰ متر در دو طبقه مجهز احداث خواهد شد.

یوسف پریدار افزود: این مرکز درمان بستر شامل ۱۲ تخت تحت نظر اتاق عمل سرپایی، داروخانه، آزمایشگاه، رادیولوژی، دندانپزشکی، پزشک عمومی، پزشک متخصص، نمازخانه و ۳ واحد منزل پزشک خواهد بود.

وی تصریح کرد: این مرکز بهداشتی و درمانی همچنین شامل واکسیناسیون، بهداشت خانواده و محیط حرفه ای مبارزه با بیماری ها و سایر خدمات خواهد بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول از پیگیری های نماینده و فرماندار دزفول در راستای تامین اعتبارات و مجوز ساخت این مرکز قدردانی کرد و یادآور شد: دانشگاه علوم پزشکی دزفول در صورت ساخت این مرکز بهداشتی و درمانی با تمام توان خدمات درمانی را به مردم این منطقه محروم ارائه خواهد داد.

بهره برداری در ۲۴ ماه آینده 

معاون عمرانی فرمانداری دزفول نیز دراین آیین ضمن قدردانی از پیگیری های عباس پاپی زاده نماینده دزفول در مجلس درراستای احداث این مرکز بهداشتی، اظهار کرد: در برنامه ریزی صورت گرفته مقرر شده تااین بیمارستان درمان بستر ظرف۲۴ ماه آینده احداث شود و به بهره برداری برسد.

عبدالحسین پوررکنی، اعتبار ساخت این مرکز درمان بستر را ۶۰ میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: این پروژه برگ زرینی در کارنامه پیگیری های مسئولان شهرستان است که یک گام اساسی در جهت رفع مشکلات خدماتی و بهداشتی مردم منطقه محروم سردشت خواهد بود.

نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی نیز در این آیین اظهار کرد: پس از مدت ها بخش سردشت دزفول با ساخت این پروژه درمانی شاهد یک کار ارزشمند ازسوی مسئولان شهرستان خواهد بود.

عباس پاپی زاده، وظیفه این مرکز درمان بستر را ارائه خدمات بهداشتی و درمانی با کیفیت به مردم منطقه محروم سردشت دزفول برشمرد و افزود: با وجود اینکه دولت از نظر اعتبارات در شرایط خوبی قرار ندارد اما در چند سال گذشته توجه به مناطق روستایی و محروم در دزفول افزایش یافته به گونه ای که اکنون خدمت رسانی به مردم مناطق محروم در اولویت مسئولان دزفول قرار گرفته که جای تقدیر دارد.

وی با تقدیر از پیگیری و اقدامات دانشگاه علوم پزشکی  گفت: امیدوار هستیم با ساخت هرچه زودتر این مرکز شاهد کاهش کمبودها و مشکلات مردم سردشت و شهیون در حوزه بهداشت و درمان باشیم. / مهر

اشتراک مطلب با :
, ,