تاریخ انتشار خبر: ۱ , شهریور, ۱۳۹۵ | ۱۸:۰۶:۳۷
کد خبر : 31585
مدیر جهاد کشاورزی دزفول:

مدیر جهاد کشاورزی دزفول:تعدیل اجاره بهای زمین های کشاورزی دولتی در دست پیگیری است

مدیر جهاد کشاورزی دزفول با اشاره به نگرانی کشاورزان از افزایش اجاره بهای زمین های کشاورزی دولتی و هیاتی در این شهرستان گفت: تعدیل و تقسیط اجاره بهای زمین های کشاورزی دولتی به منظور کاهش نگرانی کشاورزان در حال پیگیری است.

مدیر جهاد کشاورزی دزفول:تعدیل اجاره بهای زمین های کشاورزی دولتی در دست پیگیری است

به گزارش دزنا۲۴”احمد زارعی در گفت و گو با خبرنگار ما با بیان اینکه مرجعی برای تصمیم گیری در خصوص نرخ اجاره بهای زمین های کشاورزی هیاتی و دولتی در دزفول وجود ندارد افزود:پس از انحلال شرکت های کشت و صنعت بر اساس قانون و دستورالعمل اجرایی مصوب شورای انقلاب اجاره بهای هر هکتار زمین کشاورزی دولتی و هیاتی زیر پوشش شبکه آبیاری مدرن بر اساس قیمت تضمینی ۲۸۰ کیلوگرم گندم تعیین می شود.
وی ادامه داد: تاکنون این قانون به منظور تعیین قیمت اجاره بهای زمین های کشاورزی دولتی و هیاتی اعمال نشده و سالانه مبلغ اندکی به اجاره بهای این زمین ها افزوده شده است.
مدیر جهاد کشاورزی دزفول اظهار کرد: بر اساس مصوبه هیات واگذاری زمین های کشاورزی خوزستان مقرر شده امسال قانون تعیین قیمت اجاره بهای هر هکتار زمین کشاورزی هیاتی و دولتی بر اساس قیمت ۲۸۰ کیلوگرم گندم اعمال شود که این تصمیم موجب رشد نزدیک به هزار درصدی اجاره بهای زمین های کشاورزی دولتی و هیاتی در دزفول شده است.
زارعی با اشاره به ارائه پیشنهادهای مختلفی به هیات واگذاری زمین های کشاورزی در خوزستان تاکید کرد: به منظور جلوگیری از فشار به کشاورزان ناشی از رشد ۱۰ برابری قیمت اجاره بهای زمین های کشاورزی هیاتی و دولتی پیگیر تعدیل و یا تقسیط این اجاره بها در استان هستیم.
وی همچنین با اشاره به افزایش نرخ آب بهای کشاورزی سال زراعی آینده گفت: آب بها بر اساس ۲ شاخص متوسط عملکرد محصول در واحد سطح و متوسط قیمت فروش محصول تعیین می شود و بر این اساس شبکه های آبیاری مدرن میانگین ۳ درصد قیمت محصول تولیدی و متوسط عملکرد محصول در واحد سطح بر اساس اعلام جهاد کشاورزی و تشکل های کشاورزی را به عنوان نرخ آب بهای سال زراعی محاسبه می کند.
زارعی از اعلام میزان متوسط عملکرد در واحد سطح انواع محصولات کشاورزی دزفول به سازمان آب و برق خوزستان خبر داد و گفت: بزودی نرخ جدید آب بهای زمین های کشاورزی زیرپوشش شبکه آبیاری محاسبه و کشاورزان شاهد کاهش و تعدیل آب بها خواهند بود.
وی تاکید کرد: کاهش آب بهای زمین های کشاورزی زیر پوشش شبکه آبیاری دز برای سال زراعی آینده حداکثر تا پایان هفته جاری صورت می گیرد.
سالانه ۲ میلیون تن انواع محصولات از سطحی معادل ۹۰ هزار هکتار از زمین های کشاورزی دزفول برداشت می شود.

انتهای پیام/۷۲۱

منبع:ایرنا

اشتراک مطلب با :
, , , ,