تاریخ انتشار خبر: ۳۱ , مرداد, ۱۳۹۵ | ۱۲:۴۹:۱۳
کد خبر : 31570

مسجد حجت بن الحسن(عج) برترین مسجد دزفول در سال ۱۳۹۵شناخته شد

در جشنواره انتخاب برترین مسجد دزفول مسجد حجت بن الحسن(عج) این شهر به عنوان مسجد برتر دزفول در سال ۱۳۹۵ معرفی شد.

مسجد حجت بن الحسن(عج) برترین مسجد دزفول در سال ۱۳۹۵شناخته شد

به گزارش دزنا۲۴”در جشنواره برترین مساجد و همایش مشترک ائمه جماعات، هیات امنا، خادمین، کانون های فرهنگی و فرماندهان پایگاه های بسیج که عصر شنبه در مسجد حجت بن الحسن(عج) دزفول به مناسبت روز جهانی مسجد برگزار شد برترین های مساجد دزفول در استان خوزستان و دزفول معرفی شدند.
در این جشنواره که همزمان با جشنواره برترین های مساجد کشور و استان های مختلف برگزار شد، مهدی احمدی فرمانده پایگاه شهید فرخی مسجدالغدیر کوی آزادگان دزفول به عنوان فرمانده برتر در خوزستان، مهدی ژولاشوشی از دزفول به عنوان خادم برتر در استان معرفی ضمن اینکه صاحب حمیدی به عنوان فرمانده برتر مناطق محروم در استان و حجت الاسلام سید صادق هاشمی نیز از دزفول به عنوان امام جماعت برتر مناطق محروم در استان خوزستان معرفی شد.
هیات امنای مسجد زین العابدین(ع) به عنوان برترین هیات امنای مسجد مناطق محروم خوزستان معرفی شد.
در این جشنواره مسجد حجت بن الحسن(عج) به عنوان مسجد برتر شهرستان دزفول در سال ۱۳۹۵ معرفی و به حجت الاسلام مرتضی بیگدلی امام جماعت این مسجد به عنوان امام جماعت برتر، حسنعلی کرمی به عنوان خادم برتر مسجد، خلیل آرایش به عنوان پایگاه مقاومت بسیج برتر و همچنین حسن بیدخ به عنوان مدیر کانون فرهنگی هنری برتر مساجد دزفول معرفی شده و با اهدای لوح تجلیل شدند.
کار ساخت مسجد حجت بن الحسن(عج) در سال ۱۳۵۶ با اوج گیری حرکت انقلابی ملت ایران علیه رژیم ستم شاهی آغاز شد.
این مسجد در دوران دفاع مقدس سه بار هدف حملات هوایی دشمن بعثی قرار گرفته و به طور کامل ویران شده است ولی بعد از هر بار تخریب بلافاصله ساخته شد.
مسجد حجت بن الحسن ۳۱ شهید دفاع مقدس و ۳۱ شهید قرآنی دارد.
بر اساس گزارش خبرنگار ایرنا حجت الاسلام محمدزارع از مسجد ابوالفضل العباس، حجت الاسلام سجادی تبار امام جماعت مسجد غدیر و حجت الاسلام محمد ملک محمدی امام جماعت مسجد جامع شهرک منتظری به عنوان امام جماعت های برتر دزفول در سال ۱۳۹۵ معرفی شدند.
همچنین در بخش فرماندهان برتر پایگاه های مقاومت بسیج دزفول در سال ۱۳۹۵، حجت الاسلام محمدقصاب توفیقی فرمانده پایگاه مقاومت مسجد امیرالمؤمنین زیباشهر، محمدحسن نورالدینی باز مسجد صاحب الزمان جنوبی معرفی شدند.
مهدی پرتو از مسجد صاحب الزمان(عج) و نعامی راد از مسجد امام حسین(ع) دزفول نیز به عنوان خادمین برتر مساجد این شهرستان معرفی شدند ضمن اینکه هیات امنای مساجد ابوالفضل العباس(ع) و رسول اعظم(س) به عنوان هیات امناهای برتر دزفول در سال ۱۳۹۵ انتخاب شده و با اهدای لوح مورد تجلیل قرار گرفتند.
منصور روزه دار از مسجد موسی بن جعفر(ع)، حمید پرتوی پور از مسجد حسینی و کریم حیدری از مسجد امام حسین(ع) نیز به عنوان مدیران برتر کانون های فرهنگی هنری مساجد دزفول برگزیده شدند.
به آتش کشیدن مسجدالاقصی در ۳۰ مرداد ۱۳۴۸ موجب شد تا با پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران و تصویب دولت های اسلامی در سی امین نشست سران دولت های اسلامی، ۳۰ مرداد به عنوان روز جهانی مسجد نامگذاری شود.

انتهای پیام /۷۲۱

منبع:ایرنا

اشتراک مطلب با :
, , ,