تاریخ انتشار خبر: ۳۱ , مرداد, ۱۳۹۵ | ۱۲:۴۳:۲۲
کد خبر : 31567
فرماندار ویژه دزفول گفت:

ظرفیت های سرمایه گذاری دزفول باحضور سرمایه گذار خارجی بررسی شد

فرماندار ویژه دزفول گفت:ظرفیت های سرمایه گذاری این شهرستان در بخش های مختلف در نشستی با حضور سرمایه گذاری از کشور اوکراین بررسی شد.

ظرفیت های سرمایه گذاری دزفول باحضور سرمایه گذار خارجی بررسی شد

به گزارش دزنا۲۴”حبیب اله آصفی روز شنبه در حاشیه نشست شورای ترافیک در گفت و گو با خبرنگار ما افزود:در این نشست که در دزفول برگزار شد سرمایه گذار اوکراینی آمادگی خود را برای سرمایه گذاری در بخش کشاورزی و چغندرقند اعلام کرد و در این راستا میزان قند و تناژ چغندر در هکتار ، قیمت ، سودآوری و موقعیت جغرافیایی دزفول مورد بحث قرار گرفت.
وی افزود:دزفول به دلیل وجود آب و خاک حاصلخیز قادر به تولید سالیانه ۲ میلیون تن محصول کشاورزی و ۵۰ هزار تن مرکبات است که در نوع خود بی نظیر است.
آصفی با اشاره به تلاش فرمانداری دزفول برای جذب سرمایه گذار گفت:با تامین زیر ساخت لازم امکان سرمایه گذاری بخش خصوصی در دزفول فراهم شده است که اجرای این طرح ها نقش مهمی در شکوفایی بخش صنعت و کشاورزی و نیز ایجاد فرصت های شغلی در شمال خوزستان دارند.
وی به رقم بالای سپرده گذاری مردم دزفول در بانک ها نیز اشاره کرد و گفت:سپرده بانکی مردم دزفول بیش از ۳۰۰ هزار میلیارد ریال می باشد این درحالی است که کل اعتبار عمرانی کشور پارسال ۲۰۰ هزار میلیارد ریال بوده است لذا این سپرده در نوع خود بی نظیر است اما باید در راستای تولید و اشتغال بکار گرفته شود.
۱۲۰ نوع محصول مختلف در شمال خوزستان کشت و تولید می شود.
سالانه ۲ میلیون تن محصول صیفی ، سبزی و غلات در دزفول تولید می شود ضمن اینکه به دلیل ظرفیت بالای بازار این شهرستان چهار میلیون تن محصول از شهرهای شمال خوزستان نیز در بازار میوه و تره بار دزفول معامله می شود.

انتهای یپام/۷۲۱

منبع:ایرنا

اشتراک مطلب با :
, ,