تاریخ انتشار خبر: ۲۷ , مرداد, ۱۳۹۵ | ۱۲:۲۶:۴۷
کد خبر : 31515

تغییر کاربری زمین های مرغوب کشاورزی تحت پوشش کانالهای آبیاری مدرن دزفول به اسم زمین نامرغوب

برخی در دزفول با گزارشات غلط به مسئولین قصد قانون گریزی دارند.

تغییر کاربری زمین های مرغوب کشاورزی تحت پوشش کانالهای آبیاری مدرن دزفول به اسم زمین نامرغوب

به گزارش دزنا ۲۴” نشست خبری انجمن صنفی کشاورزان دزفول عصر امروز با حضور اصحاب رسانه در محل دفتر این اتحادیه برگزار شد .

منصور شریفیان در این جلسه ضمن انتقاد از افزایش نرخ آب بها اظهارکرد: تعرفه آب بها بسیار گران شده که این امر برای قشر زحمت کش کشاورز بسیار زیاد است .

وی گفت : اداره امور اراضی دزفول آب بهای زمین های هئیتی را ده برابر گذشته افزایش داده است .

رئیس انجمن صنفی کشاورزان در ادامه گفت : زمین های مرغوب و زیر نظر آبیاری مدرن دزفول را تغییر کاربری می دهند .

وی باتوجه به تخلف محرز در تغییر کاربری دادن این زمین هاگفت: متاسفانه ۴ هکتار زمین مرغوب کشاورزی در همجواری کانال آبیاری شاه ولی دزفول را به کذب زمین نامرغوب و حتی درجه ۵ معرفی می کنند .
شریفیان در ادامه ضمن اشاره به مدارک و مستندات بیان داشت : با وجود مدارک قانونی تخلف صورت گرفته از طریق کمیسیون تبصره ۱ محرز بوده است که با توجه به تبصره ۷ همین قانون چنانچه رای تبصره ۱ نادرست باشد به هر دلیلی کمیسیون دیگری در سطح وزارت با اعتراض یکی از مسئولین یا سازمان های مربوطه تشکیل و رای قبلی ابطال خواهد شد .
وی در ادامه با توجه به این مستندات که یک نسخه در اختیار خبرنگاران قرار داد تصریح کرد : برخی با گزارشات غلط به مسئولین قصد دارند قانون گریزی نمایند .

شریفیان در ادامه گفت : طبق استعلامات صورت گرفته از شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری ناحیه شمال این زمین دارای آبخوری مناسب از دریچه e3L3تحت پوشش شبکه آبیاری دز است ، که متن نامه استعلام در اختیار رسانه ها قرار گرفته است .

شریفیان با بیان اینکه برخی کشاورزان که ۷۰ سال در حال کشاورزی هستند اجازه ساخت یک آلونک را ندارند حال با چه لابی گری با تغییر کاربری ۴ هکتار زمین کشاورزی موافقت خواهد .

وی گفت این تغییر کاربری ها با فرمایشات مقام معظم رهبری کاملا متناقض است و خلاف فرمایشات رهبری است .

رئیس انجمن کشاورزان دزفول در حضور کشاورزان معترض منطقه گفت : برخی بالابی گری قصد تغییر کاربری دارند .

رئیس انجمن کشاورزان دزفول در ادامه افزود: انتظار می رود با نامه نگاری های صورت گرفته و مستندات موجود که در اختیار سازمان بازرسی قرار گرفته این سازمان نسبت به این تخلف بزرگ اقدام قانونی کند .

یکی از کشاورزان حاضر در محل در بیان مشکلات قشر کشاورز گفت : برخی گزارشات غیر کارشناسانه باعث بروز مشکلاتی بر زمین های هئیتی شده است .

مهندس نظری زاده گفت : مسئولین کمک کند تغییر کاربری در اراضی مرغوب و حاصلخیز دزفول به هیچ وجه صورت نگیرد تا آینده پتانسیل کشاورزی دزفول در معرض خطر نباشد.

فیروز دارو فروش مدیر شرکت تولیدی صنایع تبدیلی شوین در ادامه این نشست گفت : چیزی که غده سرطانی در بخش کشاورزی است بعد از تولید مبادی فروش مناسب نداریم .
وی از مشکلات بخش تولید و صنایع تبدیلی گفت : اقتصاد مقاوتی میسر نخواهد شدمگر مقاومت سازی در تمام لایحه و تمام قوا ، صورت گیرد .
دارو فروش گفت : بخش کشاورزی امروزه بصورت جهادی و بدون حمایت در حال تولید هستند و هیچ تقویتی و حمایتی از تولید کنندگان نخواهد شد.

عضو هئیت مدیره شرکت کشاورزی شوین گفت : اشتغال زایی شرکت شوین بیش از ۱۰۰ نفر است که به علت عدم حمایت و تسهیلات در حال حاضر ۳۰ نفر در حال اشتغال است .

وی گفت : این شرکت قادر است در صورت حمایت و اعطای تسهیلات از طرف دولت روزانه ۳۰ تن محصولات کشاورزی را تبدیل کند .

درپایان کلیه حاضرین و کشاورزان همصدا نسبت به گران کردن آب بها و تغییر کاربری اعتراض خود را اعلام کردند .

انتهای پیام/۷۲۱

منبع:ایرنا

اشتراک مطلب با :
, ,