تاریخ انتشار خبر: ۲۳ , مرداد, ۱۳۹۵ | ۱۲:۵۹:۲۹
کد خبر : 31462

نجات ۹ گردشگر در منطقه کوهستانی شهیون دزفول

رئیس جمعیت هلال احمر دزفول گفت:یک گروه ۹ نفره از گردشگرانی که در مسیر آبشار شوی در بخش کوهستانی شهیون دزفول گم شده بودند توسط امدادگران این جمعیت نجات یافتند.

نجات ۹ گردشگر در منطقه کوهستانی شهیون دزفول

به گزارش دزنا۲۴”عظیم رضایی مرساق امروز در گفت و گو با خبرنگار ما افزود: این گردشگران که اهل شهرستان شوش بودند روز جمعه به وسیله یکدستگاه خودروی وانت از مسیر کوهستانی شهیون عازم آبشار شوی در ۱۰۰ کیلومتری دزفول بودند که خودروی آنها در مسیر خراب شده و راه را گم کردند.
وی اظهار کرد: در پی تماس تلفنی یکی از این گردشگران با جمعیت هلال احمر دزفول ، یک گروه از امدادگران این جمعیت با تجهیزات امدادی به منطقه اعزام شده و توانستند گردشگران را ساعت ۱:۳۰ دقیقه بامداد روز شنبه به سلامت به پایگاه امداد و نجات هلال احمر در ساحل رودخانه دز منتقل کنند.
غلامحسین حسنپور مربی و امدادگر جمعیت هلال احمر و سرگروه تیم امداد این گردشگران نیز به خبرنگار ما گفت: این افراد به دلیل آشنا نبودن به مسیر آبشار شوی گرفتار شده و از آنجا که آب و غذای آنها تمام شده بود با مشکل جدی مواجه شده بودند.
وی با اشاره به سرگردانی ۱۰ ساعته این گردشگران در منطقه کوهستانی شهیون دزفول افزود: در صورتیکه برای نجات این افراد اقدام نمی شد احتمال وقوع حادثه برای آنان به دلیل نداشتن آب و غذا وجود داشت.
حسنپور افزود: گروه امداد جمعیت هلال احمر دزفول در پی اطلاع از وضعیت نامناسب این گردشگران جمعه شب با تجهیزات و مقادیری غذا و آب عازم منطقه شده و به یاری آنان شتافت.
وی با بیان اینکه در این موقع از فصل گرم سال تردد افراد محلی در مسیر کوهستانی آبشار شوی انجام نمی شود و عشایر نیز از منطقه کوچ کرده اند به مسافران و گردشگرانی که عازم آبشار شوی می باشند توصیه کرد با اطلاع جمعیت هلال احمر ، هیات کوهنوردی و یا آتش نشانی و با تجهیزات و آب و غذای کافی عازم این منطقه شوند.
آبشار شوی در ۱۰۰ کیلومتری شهر دزفول در بخش کوهستانی شهیون و در دل رشته کوه زاگرس واقع است.
آبشار شوی به عنوان نخستین اثر طبیعی خوزستان و سی و پنجمین اثر طبیعی کشور در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.
آبشار شوی با ارتفاع حدود ۸۵ متر و عرض ۷۰ متر در دل رشته کوه زاگرس از جمله جاذبه های طبیعی و گردشگری شمال خوزستان است.
حدود ۳۰ کیلومتر از جاده این آبشار آسفالت نبوده و خاکی است که تردد خودرو از آن به سختی انجام می شود.
گردشگرانی که از بخش شهیون دزفول عازم آبشار شوی می باشند بخشی از این مسیر کوهستانی را باید پیاده طی کنند.

انتهای یپام/۷۲۱

منبع:ایرنا

اشتراک مطلب با :
, , , ,