تاریخ انتشار خبر: ۲۱ , مرداد, ۱۳۹۵ | ۱۱:۵۰:۵۵
کد خبر : 31433
معاون برنامه ریزی امور زیربنایی معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم دفتر ریاست جمهوری گفت:

مشکل آب و جاده روستاهای محروم دزفول با فوریت پیگیری می شود

معاون برنامه ریزی امور زیربنایی معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم دفتر ریاست جمهوری گفت: حل مشکل آب و جاده روستاهای محروم مناطق سردشت و شهیون دزفول در اولویت کاری دفتر ریاست جمهوری قرار می گیرد.

مشکل آب و جاده روستاهای محروم دزفول با فوریت پیگیری می شود

به گزارش دزنا۲۴”نعمت الله رضایی چهارشنبه شب در پایان سفر یک روزه خود به شهرستان دزفول و بازدید از روستاهای مناطق محروم سردشت و شهیون در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ما افزود: آب و جاده مناسب مشکل اصلی بسیاری از روستاهای این ۲ بخش بوده که ضمن قرار گرفتن این روستاها در اولویت کاری ، اقدام مشخص و قابل سنجشی در زمان معین انجام خواهد شد.
وی با اشاره به فرآیند اداری مورد نیاز برای حل مشکل آب و جاده این روستاها ادامه داد: تا پایان امسال مشکل تعدادی از روستاهای بازدید شده در بخش شهیون و سردشت دزفول برطرف و بخشی نیز تا پایان سال آینده محقق می شود.
معاون برنامه ریزی امور زیربنایی معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم دفتر ریاست جمهوری افزود: برای حل اساسی مشکل آب آشامیدنی روستاهای بازدید شده در ۲ بخش سردشت و شهیون دزفول ساخت مجتمع آبرسانی در دستور کار قرار گرفته ضمن اینکه برای رفع مشکل جاده این روستاها با مشارکت وزارت راه و شهرسازی ، منابع استانی و سایر منابع اقدام می شود.
**جامعه روستایی، خاستگاه اصلی اقتصاد مقاومتی
رضایی با اشاره به عزم دولت برای فعال کردن همه ظرفیت های کشور در جهت توسعه و آبادانی خاطر نشان کرد:جامعه روستایی خاستگاه اصلی اقتصاد مقاومتی است به همین دلیل عزم و تاکید دولت در تدوین برنامه های سالانه و برنامه پنج ساله اجرای زیرساخت های جامعه روستایی و فعال کردن اقتصاد روستاهاست.
وی سفر خود به مناطق محروم به ویژه مناطق محروم دزفول را در راستای دستور معاون اول رئیس جمهوری به منظور محرومیت زدایی و فعال کردن اقتصاد روستاها عنوان کرد و گفت: با دستور معاون اول ریاست جمهوری ، مسئولان عالی رتبه کشور موظف به حضور در روستاها، محرومیت زدایی و فعال کردن اقتصاد روستاها شدند.
معاون برنامه ریزی امور زیربنایی معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم دفتر ریاست جمهوری ادامه داد: دولت با مردم، سرمایه گذاری، ارائه تسهیلات کم بهره به تعاونی های روستایی و استفاده از ظرفیت های روستایی به دنبال فعال کردن اقتصاد، ایجاد اشتغال و تولید در روستاست.
رضایی ادامه داد: از آنجایی که سرمایه گذاری در جامعه روستایی نیاز به مشوق خاص دارد دولت به طرح هایی که در راستای اولویت های سرمایه گذاری در استان ها و شهرستان ها باشند وام کم بهره با بهره صفر تا سه درصد اعطا می کند.
معاون برنامه ریزی امور زیربنایی معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم دفتر ریاست جمهوری که صبح چهارشنبه وارد دزفول شده بود علاوه بر بازدید از روستاهای آب بید سره ۱و ۲ همچنین روستاهای گردشگری اسلام آباد و پامنار بخش محروم شهیون دزفول از روستاهای ماهور برنجی علیا و سفلی و روستای میدان بخش سردشت دزفول بازدید کرد و در دیدار چهره به چهره با اهالی این روستاها به مشکلات آنها گوش داد.
به گزارش دزنا۲۴ ، پرداخت تسهیلات بانکی با بهره صفر تا سه درصد به تعاونی های روستایی، احداث و تکمیل ۲ مسجد در روستاهای آبید سره ۱ و۲ ، کمک به تامین برخی ماشین آلات سنگین ، پیگیری از طریق وزارت نفت برای استخدام نیروهای بومی منطقه شهیون در بخش خدمات چاه و تاسیسات نفتی منطقه، تامین اعتبار مورد نیاز برای روکش آسفالت جاده های روستاهای آب بید سره ۱ و۲ از جمله مواردی است که در این سفر مورد تاکید قرار گرفت.
در این بازدید حبیب الله آصفی فرماندار ویژه دزفول ومعاون استاندار و عبداله حسینی مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری خوزستان حضور داشتند.
بخش شهیون دزفول با بیش از ۲۰۰ روستا و پنج دهستان در شمال دزفول واقع شده و بیش از ۱۵ هزار نفر جمعیت دارد.
بخش کوهستانی سردشت دزفول نیز با سه هزار و ۸۰۰ کیلومتر مربع مساحت شامل ۲ دهستان و ۵۷ روستا است و بیش از ۳۵ هزار نفر جمعیت دارد.

انتهای پیام/۷۲۱

منبع:ایرنا

اشتراک مطلب با :
, , , ,