تاریخ انتشار خبر: ۲۱ , مرداد, ۱۳۹۵ | ۱۱:۴۸:۴۹
کد خبر : 31430

تولید ۲۸۷هزار مگاوات ساعت انرژی برق در نیروگاه سد کرخه

مدیر عامل سد و نیروگاه کرخه میزان تولید انرژی برق در نیروگاه سد کرخه طی امسال را بیش از ۲۸۷ هزار و ۹۴۷ مگاوات ساعت انرژی عنوان کرد.

تولید ۲۸۷هزار مگاوات ساعت انرژی برق در نیروگاه سد کرخه

به گزارش دزنا۲۴”فریدون صالحی فر چهارشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ما گفت:حجم مخزن دریاچه سد کرخه بعد از سپری شدن یک دوره بسیار نگران کننده ، در سال آبی جاری با رشد ۴۵۰ درصدی به ۴،۵ میلیارد متر مکعب رسید.
وی اظهار کرد:با این آوردهای خوب ، نیروگاه کرخه که برای تامین نیازهای ضروری آبی هموطنان پایین دست از مدار خارج شده بود دوباره وارد مدار تولید شد.
صالحی فر بیان کرد:پیش بینی می شود در سالجاری در مجموع حدود ۸۰۰ هزار مگاوات ساعت انرژی برق در نیروگاه سد کرخه تولید شود.
وی افزود:با توجه به وضعیت آبی مناسب نیز با برنامه ریزی به عمل آمده بخش زیادی از کمبود آب تالاب هورالعظیم تامین و منتقل شد.
وی گفت:طی هفته های گذشته نیز سد و نیروگاه کرخه از سوی فریدون حسنوند رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی نیز مورد بازدید و بررسی قرار گرفت.
صالحی فر در بخش دیگری با اشاره به سلامت مدیران عامل سازمان آب و برق گفت:مدیران عامل سازمان آب و برق از سالم ترین مدیران هستند که علیرغم حساسیت های وافر شغلی زندگی متناسب با سایر اقشار مردم دارند.
وی گفت:۱۷ مدیر عامل این سازمان ، کنترل بخش اعظمی از منابع آبی ، مدیریت بزرگترین شبکه آبیاری کشور ، مدیریت صادرات انرژی برق به کشور عراق و خدمت رسانی در حوزه آب و برق کشور را عهده دار هستند.
وی افزود:این مدیران در راستای تولید برق پیک کشور تلاش جدی دارند و عمده نیروگاههای این سازمان در نقاط صعب العبور هستند که مدیران عامل این مجموعه عظیم، درآمد چندین هزار میلیاردی را برای کشور اسلامی مدیریت و نظارت می کنند.
وی تاکید کرد:علیرغم گستره کاری و حساسیت های خدمات در حوزه سازمان آب و برق، این مدیران سطح زندگی مشابهی با سایر اقشار مردم دارند و حافظ منافع ملت و بیت المال هستند.
صالحی افزود:مدیران سازمان و مدیر عامل کل ، حقوق متعارفی دریافت می کنند و خود را از مردم دانسته و در راستای خدمت به آنان از هیچ تلاشی دریغ نخواهند کرد.
کرخه ، دز و بالارود سه سد مهم در شمال استان خوزستان می باشند.
سد کرخه یکی از بزرگ ترین سدهای خاکی دنیا و بزرگ ترین سد خاکی ایران و خاورمیانه است که بر روی رودخانه کرخه در ۲۲ کیلومتری شمال غربی اندیمشک در استان خوزستان ساخته شده است.
عملیات اجرایی این سد در سال ۱۳۷۰ آغاز و در سال ۱۳۸۰ به پایان رسید.
آب ۱۶۰ هزار هکتار از اراضی پایین دست و نیز ۴۰۰ روستای استان خوزستان از سد کرخه تامین می شود.
مخزن سد کرخه ظرفیت گنجایش هشت میلیارد مترمکعب آب را دارد.

انتهای یپام/۷۲۱

منبع:ایرنا

اشتراک مطلب با :
, , ,