تاریخ انتشار خبر: ۲۱ , مرداد, ۱۳۹۵ | ۱۱:۴۴:۴۳
کد خبر : 31424
رئیس دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول:

دانشگاه جندی شاپور دزفول به قطب پژوهشی شمال خوزستان تبدیل شده است

رئیس دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول اولویت نخست این دانشگاه را پژوهش کاربردی و تولید ثروت از علم برشمرد و گفت: این دانشگاه به قطب پژوهشی شمال خوزستان تبدیل شده است.

دانشگاه جندی شاپور دزفول به قطب پژوهشی شمال خوزستان تبدیل شده است

به گزارش دزنا۲۴”محمدرضا عصاری در گفت و گو با خبرنگار ما با اشاره به توجه جدی دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول به تولید علم و طرح های تحقیقاتی افزود:با توجه به رویکرد جدی علمی و پژوهش محوری دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول این دانشگاه در ۲ سال اخیر جهش قابل ملاحظه ای در زمینه طرح های علمی اساتید و دانشجویان داشته است.
وی اظهار کرد:علاوه بر توسعه برنامه های آموزش، فضاهای آموزشی و افزایش رشته های دانشگاهی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در این دانشگاه در ۲ سال گذشته ،جدی ترین برنامه دانشگاه گسترش فعالیت های حوزه پژوهشی و تولید علم بوده است.
وی ایجاد آزمایشگاه مرکزی، امضای تفاهم نامه با مراکز صنعتی و ایجاد معاونت پژوهشی را از جمله اقدامات این دانشگاه در جهت گسترش فعالیت های پژوهشی و کاربردی دانشگاه جندی شاپور برشمرد و اظهار کرد: ایجاد آزمایشگاه مرکزی بستر قوی برای پژوهش های کاربردی در این دانشگاه بوجود آورده ضمن اینکه امکان بهره گیری از امکانات این آزمایشگاه برای سایر صنایع نیز وجود دارد.
رییس دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول از تبدیل این دانشگاه به حوزه پژوهش های کاربردی در صنعت آب شمال خوزستان خبر داد و گفت: بر اساس تقاهم نامه میان دانشگاه جندی شاپور دزفول با سد دز، سد کرخه و شبکه آبیاری دز این دانشگاه طرح های علمی و پژوهش های کاربردی مورد نیاز صنعت آب شمال خوزستان را انجام می دهد.
عصاری ادامه داد: توجه به حوزه تجاری سازی دستاوردهای علمی، ایجاد مراکز دانش بنیان و مراکز رشد سرلوحه برنامه های دانشگاه جندی شاور دزفول است.
وی با بیان اینکه پیش از این پژوهش های کاربردی و تولید ثروت از علم جزو اولویت های چندم دانشگاه جندی شاپور بود خاطر نشان کرد: با اقدام صورت گرفته پژوهش های کاربردی و توجه به اقتصاد دانش بنیاد به عنوان مبنای اقتصاد مقاومتی به اولویت نخست این دانشگاه تبدیل شده است.
دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول در حال حاضر دارای بیش از ۱۶ گرایش فنی است و بیش از ۲ هزار دانشجو در آن مشغول تحصیل هستند.

انتهای پیام/۷۲۱

منبع:ایرنا

اشتراک مطلب با :
, , ,