- سایت خبری تحلیلی دزفول – دزنا۲۴ - http://dezna24.com -

فرمانده انتظامی دزفول:خبرنگاران یاریگر نیروی انتظامی در تامین امنیت پایدار هستند

به دزنا۲۴”سرهنگ علی الهامی سه شنبه در نشست با اصحاب رسانه در محل فرماندهی انتظامی شهرستان دزفول افزود: تلاش نیروی انتظامی تامین امنیت پایدار بوده تا مردم احساس امنیت کنند.
وی ضمن گرامیداشت یاد شهید محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی که جان خود را جسورانه در ابلاغ ماموریت تقدیم کرد افزود:نقش خبرنگاران در ترویج فرهنگ ایثار ،شهادت و فداکاری بر کسی پوشیده نیست.
سرهنگ الهامی اظهار امیدواری کرد نیروی انتظامی با همکاری خبرنگاران جامعه ای ایمن و به دور از ناهنجاری داشته باشیم.
وی با تاکید بر همکاری کلیه دستگاه ها و سازمان ها در برقراری امنیت گفت:نیروی انتظامی از کلیه توان و تجهیزات و نیروی انسانی استفاده می کند تا نقش خود را بخوبی ایفا کند.
فرمانده انتظامی شهرستان دزفول گفت:اگر اطلاع رسانی دقیق و بموقع باشد از بروز اتفاقات ناگوار در جامعه جلوگیری می شود و این رسالت بر عهده خبرنگاران می باشد.
وی با تاکید براینکه سرعت انتقال و انتشار اخبار در امنیت پایدار موثر است گفت:خبرنگاران با توجه به تعداد بازدیدکنندگان در بازه زمانی کم نقش ویژه ای در پیشگیری از جرایم و آسیب های اجتماعی،اختلافات و تبعات آن دارند.
فرمانده انتظامی شهرستان دزفول با اشاره به اینکه ارتباط تنگاتنگ خبرنگاران و مسئولان نتیجه بهتری برای مردم بهمراه دارد گفت:اخبار تلخی نیز وجود دارد که اگر به موقع اطلاع رسانی شود می توان از وقایع تلخ بعدی جلوگیری کرد .
وی به نقش مردم در تامین و حفظ امنیت اشاره کرد و گفت:امنیت زیر ساخت و لازمه سرمایه گذاری ،اشتغال و ازدواج راست.
سرهنگ الهامی اعتیاد را یکی از دغدغه های عمده جامعه دانست و گفت:اعتیاد پدیده ای خانمان سوز است که تار و پود خانواده را از بین می برد ضمن اینکه خانواده ها به دلیل مشکلات و گرفتاری های موجود در آموزش و تربیت فرزندان کوتاهی می کنند .
سرهنگ الهامی گفت:در روزهای اخیر خبر ورود به یک محموله مواد مخدر به شهرستان دزفول گزارش شده که برای جلوگیری از ورود این محموله ۲۵ نفر از ماموران انتظامی شهرستان دزفول در مدت سه شبانه وارد عمل شدند.
وی مبارزه با ناامنی ،اعتیاد و ایجاد امنیت اخلاقی را جزو ماموریت های همیشگی ناجا دانست و در خصوص پدیده قاچاق نیز گفت:قاچاق پدیده شومی است که با از کار انداختن چرخه اقتصاد کشور معضلات بسیاری از جمله بیکاری را در جامعه تشدید می کند.
فرمانده انتظامی شهرستان دزفول اظهار کرد:شهرستان دزفول شهری تولیدی است که کمتر با پدیده قاچاق روبرو بوده است و دشمن با بهره گیری از این فرصت اقداماتی انجام داد که برخی از این کالاهای قاچاق کشف و ضبط شد.
وی در خصوص جرایم خشن در شهرستان دزفول نیز گفت:در تعامل با شیوخ و معتمدان منطقه و نشست با آنان موفقیت های خوبی در زمینه جلوگیری از رسم غلط تیراندازی در مجالس کسب شده و این روند همچنان ادامه دارد.
سرهنگ الهامی گفت:هرگونه تیراندازی در مجالس تخلف از قانون بوده و نیروی انتظامی با قانون شکنان با قاطعیت برخورد می کند ضمن اینکه تاکنون تعدادی در این رابطه دستگیر شده و مجوز حمل سلاح آنها نیز باطل شده است.

انتهای پیام/۷۲۱

منبع:ایرنا

اشتراک مطلب با :