تاریخ انتشار خبر: ۲۰ , مرداد, ۱۳۹۵ | ۱۳:۰۴:۴۴
کد خبر : 31411
معاون برنامه ریزی معاونت توسعه روستایی کشور:

۴۳ هزار میلیارد ریال برای ایجاد ۱۷۳ هزار فرصت شغلی در مناطق روستایی کشور اختصاص یافت

معاون برنامه ریزی امور زیربنایی معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور گفت:۴۳ هزار میلیارد ریال تسهیلات برای ایجاد ۱۷۳ هزار فرصت شغلی در مناطق روستایی و محروم سراسر کشور تخصیص یافته و جذب شده است.

۴۳ هزار میلیارد ریال برای ایجاد ۱۷۳ هزار فرصت شغلی در مناطق روستایی کشور اختصاص یافت

به گزارش دزنا۲۴”نعمت الله رضایی امروز در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ما در دزفول افزود: دولت در سالهای گذشته بر ایجاد زیرساخت ها در مناطق محروم و روستایی از جمله جاده ، آب ، برق ، مدرسه و دیگر امکانات زیربنایی تمرکز کرده بود که امسال علاوه بر فراهم کردن زیرساخت های لازم ، در زمینه شکوفایی اقتصاد روستائیان و بهبود معیشت آنان وارد عمل شده است.
وی افزود:دولت در حال حاضر سرمایه گذاری ها را به سمتی سوق داده که در هر نقطه ای که سرمایه گذار تمایل به سرمایه گذاری داشته باشد زیرساخت های لازم رابرای آن فراهم کند.
رضایی گفت:با توجه به اینکه بهبود وضعیت معیشت روستاییان در ماندگاری آنان در روستاها موثثر است لذا بهبود معیشت روستائیان در اولویت کار دولت قرار گرفته و در کنار آن نیز شاخص های رفاهی ارتقا می یابد.
معاون برنامه ریزی امور زیربنایی معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور  اظهار کرد:در سال جاری نیز در طرح ارتقای تولید وتوسعه اشتغال پایدار در مناطق روستایی نزدیک به ۴۳ هزار میلیارد ریال تسهیلات و منابع برای ایجاد ۱۷۳ هزار فرصت شغلی در مناطق روستایی به دستگاه های کشور تزریق شد .
وی با تاکید براینکه کلیه دستگاه های دولتی و غیردولتی در این طرح مشارکت دارند گفت:به سمتی حرکت می کنیم که با نگاه به تامین زیرساخت ها در مناطق محروم اشتغال پایدار ایجاد کنیم .
رضایی گفت:در کنار این امر نیز تسهیلات ارزان قیمتی در نظر گرفته شده است تا بتوانیم سرمایه گذاری در روستاها را تشویق و برای آنها ایجاد جاذبه و توجیه اقتصادی کنیم .
معاون برنامه ریزی امور زیربنایی معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور در سفر به دزفول در شمال استان خوزستان راهی بازدید از روستاهای محروم بخش سردشت و شهیون این شهرستا شد.
به گزارش دزنا۲۴ پیش از این قرار بود سیدابوالفضل رضوی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور به دزفول سفر کند که سفر ایشان به دزفول لغو شد.
بخش های سردشت و شهیون بیش از ۷۰ درصد وسعت شهرستان دزفول را شامل می شوند که از کمترین امکانات و زیر ساخت های لازم بی بهره اند.
شهرستان دزفول با حدود ۵۰۰ هزار نفر جمعیت در شمال خوزستان واقع شده است.

انتهای پیام/۷۲۱

منبع:ایرنا

اشتراک مطلب با :
, , ,