تاریخ انتشار خبر: ۱۶ , مرداد, ۱۳۹۵ | ۰۱:۰۱:۴۹
کد خبر : 31383
ولادیمیر پوتین رئیس جمهور جسور روسیه در تازه ترین گفتگواعلام کرد:

توافق تهران و مسکو برای ساخت ۸ نیروگاه هسته‌ای جدید در ایران

رئیس‌جمهوری روسیه ضمن اعلام توافق تهران و مسکو درباره ساخت ۸ نیروگاه هسته‌ای جدید در ایران تأکید کرد: روسیه به ایران در اجرای برجام کمک خواهد کرد.

توافق تهران و مسکو برای ساخت ۸ نیروگاه هسته‌ای جدید در ایران

ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهوری روسیه ضمن اعلام توافق تهران و مسکو درباره ساخت ۸ نیروگاه هسته‌ای جدید در ایران تأکید کرد : روسیه به ایران در اجرای برجام کمک خواهد کرد.
«ولادیمیر پوتین» با اشاره به مذاکرات سه جانبه آینده در باکو که برای سه روز دیگر برنامه ریزی شده است، گفت: «مذاکرات بین روسای جمهوری آذربایجان، ایران و روسیه در باکو بر ارتقاء همکاری‌های بلندمدت کشورها در حوزه‌های مختلف از موضوعات اقتصادی گرفته تا تروریسم و همچنین پروژه گذرگاه حمل و نقل بین‌المللی شمال به جنوب و موضوع خزر متمرکز خواهد بود».
او ادامه داد: «روسیه به تهران کمک خواهد کرد تا برجام را به طور کامل اجرا کند، این شامل فرایند غنی‌سازی اورانیوم و تبدیل قابلیت‌های تولید ایزوتوپ‌های پایدار نیز خواهد بود. علاوه براین، مسکو و تهران در خصوص طرح‌هایی برای ساخت ۸ نیروگاه هسته‌ای دیگر در ایران به توافق رسیده‌اند.»
پوتین علاوه براین گفت: «روسیه قرار است ۲٫۲ میلیارد یورو برای تأمین اعتبار نیروگاه حرارتی و برق‌رسانی خط راه‌آهن به ایران وام دهد».
ایشان در ادامه تأکید کرد: «ما همچنین به تقویت همکاری خود با تهران در امور منطقه‌ای نیز علاقمندیم و حفظ ثبات و امنیت در سراسر منطقه بزرگ از آسیای مرکزی و منطقه خزر گرفته تا خاورمیانه را بسیار مهم می‌دانیم. ما همچنین از عضویت کامل ایران در سازمان همکاری های شانگهای نیز حمایت خواهیم کرد».
براین اساس مامی بایست امیدوار به داشتن ایران هسته ای صلح آمیزآن هم مقتد رتر ازقبل باشیم ./۱۰۲۴

اشتراک مطلب با :
, ,