تاریخ انتشار خبر: ۱۲ , مرداد, ۱۳۹۵ | ۲۱:۵۶:۱۸
کد خبر : 31314
رضاهودگر گفت:

۵۰ میلیارد ریال اعتبار به ساخت ۲ سردخانه در دزفول اختصاص یافت

رئیس اداره تعاون روستایی دزفول گفت:۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای ساخت ۲ سردخانه ۲ هزار تنی در این شهرستان اختصاص یافته است.

۵۰ میلیارد ریال اعتبار به ساخت ۲ سردخانه در دزفول اختصاص یافت

به گزارش دزنا: رضا هودگر روز سه شنبه به خبرنگار ما گفت:اعتبار مورد نیاز برای ساخت این سردخانه ها را افزون بر ۷۰ میلیارد ریال عنوان کرد و افزود:۲ هکتار از زمین های روستای حسین کلولی برای ساخت این سردخانه اختصاص داده شده که تاکنون زمین مورد نظر از سوی جهاد کشاورزی و فرمانداری واگذار نشده است.
رئیس اداره تعاون روستایی شهرستان دزفول اظهار کرد:با اجرای این طرح علاوه بر احداث ۲ سردخانه هر یک با ظرفیت ۲ هزار تن یک سالن سورت و بسته بندی نیز ساخته می شود که با بهره برداری از آن بخش عمده مشکلات نگهداری سبزی و صیفی شمال خوزستان حل خواهد شد.
هودگر به مشکلات نگهداری میوه شب عید شمال خوزستان در دزفول اشاره کرد و گفت: سردخانه کنونی دزفول ظرفیت انبار و نگهداری کمتر از ۲ هزار تن محصول را دارد که این ظرفیت جوابگوی نیاز شمال خوزستان نیست.
وی با اشاره به اینکه سردخانه های مور نظر جمعا با ظرفیت چهار هزار تن توسط اتحادیه تعاونی روستایی شهرستان دزفول و استان خوزستان ساخته می شوند گفت:با توجه به تولید انبوه سبزی و صیفی در شمال استان خوزستان ساخت این سردخانه بسیار ضروری است .
سالانه ۲ میلیون تن انواع محصولات زراعی وباغی در شهرستان دزفول تولید می شود.

انتهای پیام//۸۱۲
منبع :ایرنا

اشتراک مطلب با :
, ,