تاریخ انتشار خبر: ۱۱ , مرداد, ۱۳۹۵ | ۱۲:۴۶:۵۲
کد خبر : 31269

بانوان اهداکننده خون، شاغل در اداره های شوش به کمک بیماران نیازمند شتافتند

جمعی از بانوان اهداکننده خون ، شاغل در اداره های شوش در سالروز اهدای خون به کمک بیماران نیازمند شتافتند.

بانوان اهداکننده خون، شاغل در اداره های شوش به کمک بیماران نیازمند شتافتند

به گزارش دزنا۲۴”این بانوان با حضور در پایگاه انتقال خون شوش با اهدا بخشی از خون خود ، دین خود را به بیمارانی که نیازمند این ماده حیاتی هستند ادا کردند.
فروغ پوراحمدی مشاور فرماندار در امور بانوان و خانواده که عصر یکشنبه به همراه تعدادی از بانوان اهداکننده خون شاغل دراداره های شوش در مرکز انتقال خون شهرشوش حضور یافت درگفت و گو باخبرنگار ما با بیان اینکه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شرایط لازم را برای حضور بانوان در تمامی عرصه ها فراهم نموده است اظهار داشت: اهمیت به جایگاه زنان در دین مبین اسلام باعث شده تا این قشر بتواند نقش موثرتری در عرصه های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی ایفا کنند که نمونه آن اهدا خون توسط بانوان شاغل در شوش می باشد.
وی با تاکید براینکه اهدای خون توسط بانوان هیچ گونه پیامدهای منفی برای آنان ندارد گفت: به دست آوردن تجربه یک بار اهدای خون توسط بانوان به طور قطع می تواند باورهای غلط را در این زمینه کاهش دهد و در واقع ارتباط موثر و مستمر بانوان با مراکز انتقال خون در تامین خون سالم برای نیازمندان به این فرآورده حیاتی بسیار مثمر ثمر خواهد بود.
مشاور فرماندار شوش در امور بانوان و خانواده افزود: بانوان شاغل در اداره ها و دستگاه های مختلف می توانند با اهدای خون خود نقش پررنگی در فرهنگ سازی این امر خداپسندانه ایفا کنند و امیداست این قشر فرهیخته و فعال همواره در این امر پیشقدم باشند.
براساس آمار ارایه شده از سوی انتقال خون خوزستان ، کمتر از ۱۰درصد اهداکنندگان خون را زنان تشکیل می دهند که بهبود اهدا خون توسط بانوان ، نیازمند فرهنگ سازی و زمان است.

انتهای پیام/۷۲۱

منبع:ایرنا

اشتراک مطلب با :
, , , , ,