تاریخ انتشار خبر: ۱۱ , مرداد, ۱۳۹۵ | ۱۲:۳۵:۲۳
کد خبر : 31253
استاندار خوزستان:

مشکل زمین پایانه گل و گیاه دزفول برطرف شود

استاندار خوزستان ضمن تاکید بر پیگیری فوری حل مشکل زمین پایانه گل و گیاه دزفول از مدیرکل راه و شهرسازی استان خواست مشکل پایانه گل و گیاه دزفول را هر چه زودتر حل کند.

مشکل زمین پایانه گل و گیاه دزفول برطرف شود

به گزارش دزنا۲۴”غلامرضا شریعتی روز یکشنبه در نشست با فرماندار ویژه دزفول در سالن جلسات فرمانداری افزود:زیرساخت های راه اندازی پایانه گل و گیاه دزفول با ۵۲ میلیارد ریال اعتبار و اشتغالزایی برای ۲۵ نفر انجام شده و اداره کل راه وشهرسازی موظف است مشکل زمین ۲٫۵ هکتاری این پایانه را در حداقل زمان ممکن برطرف کند.
وی ضمن تماس تلفنی با مدیرکل راه وشهرسازی استان خوزستان خواستار تعیین تکلیف زمین این پایانه حداکثر تا یک ماه آینده شد تا بتوان در نزدیک ترین زمان عملیات اجرایی این طرح زیربنایی را شروع کرد.
شریعتی همچنین بر بکارگیری افراد بومی در شرکت فولاد دزفول تاکید کرد و گفت: استخدام افراد بومی در شرکت فولاد دزفول باید در دستور کار قرار گیرد و از بکارگیری افراد غیربومی خودداری شود.
استاندار خوزستان در خصوص حل مشکل کشتارگاه صنعتی دزفول نیز گفت:در زمان حاضر چهار هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال سرمایه استانی برای برون رفت وضعیت شرکت ها و طرح های اقتصادی استان خوزستان در نظر گرفته شده است که به طرح های با پیشرفت بالای ۷۰ درصد اختصاص می یابد ازاین رو کشتارگاه صنعتی مرغ هدایت دزفول نیز از این اعتبار بهره مند خواهد شد.
وی افزود:طبق برنامه ریزی صورت گرفته ۶ درصد از سود این تسهیلات نیز توسط دولت پرداخت می شود و نرخ سود این تسهیلات از ۱۸ درصد به ۱۲ درصد کاهش یافته است.
معاون استاندار و فرماندار ویژه دزفول نیز گفت:کشتارگاه صنعتی مرغ هدایت در دزفول با ظرفیت ۱۰ تا۱۲ هزار قطعه مرغ در ساعت زمینه اشتغال برای ۳۰۰ نفر را دارد که با سرمایه گذاری ۲۰۰ میلیارد ریال در مساحت ۴۰۰ هزار متر مربع ساخته شده و با بهره برداری از آن مرغ تولید دزفول به بازارهای هدف در روسیه ، عراق ، مصر و دیگر کشورها صادر می شود.
حبیب الله آصفی با اشاره به پیشرفت ۷۰درصدی و ذبح شرعی ۴۴۰ تنی این کشتارگاه صنعتی در روز گفت:با تامین تسهیلات برای این کشتارگاه شاهد توسعه صادرات در شمال خوزستان خواهیم بود.
وی در خصوص وضعیت شرکت فولاد دزفول نیز گفت:فاز نخست این شرکت با تولید ۱٫۵ میلیون تن با ۹۹ درصد پیشرفت فیزیکی همراه است و فاز دوم این شرکت ۷۰ درصد و فاز سوم نیز ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
آصفی با اشاره به اینکه شرکت های اماراتی خواستار پیش خرید ۵۰۰ هزار تن از محصول فولاد دزفول شده اند و مشکلی در این خصوص برای بازار فولاد نخواهیم داشت گفت:قرار بود مشکل برق این شرکت حل شود ولی کم لطفی بسیاری تاکنون در این خصوص صورت گرفته است.
وی افزود:اگر ۸۰ میلیارد ریال از سوی استانداری برای احداث پست برق این شرکت کمک شود مشکل این شرکت رفع خواهد شد و فاز نخست آن بهره برداری خواهد شد.
احمد سیاحی معاون امور عمرانی استاندار خوزستان نیز در این نشست گفت:تاکنون هیچ گونه گزارشی از همکاری نکردن سازمان آب وبرق خوزستان در این خصوص ارائه نشده است.
وی افزود:پیگیری لازم انجام می شود و تا زمانی که تسهیلاتی به این شرکت تزریق شود سازمان آب و برق خوزستان در این خصوص همکاری لازم را داشته باشد.
استاندار خوزستان روز یکشنبه برای رسیدگی به مسایل و مشکلات دزفول به این شهرستان سفر کرد.
استاندار خوزستان در مدت یک ماه و اندی از انتصابش به بسیاری از شهرستان های استان خوزستان سفر کاری داشته است.

انتهای پیام/۷۲۱

منبع:ایرنا

اشتراک مطلب با :
, ,