تاریخ انتشار خبر: ۱۱ , مرداد, ۱۳۹۵ | ۱۲:۲۲:۲۱
کد خبر : 31248
استاندار خوزستان:

لازمه تحقق اقتصاد مقاومتی حذف موانع سرمایه گذاری است

استاندار خوزستان اقتصاد مقاومتی را راهبرد اصلی دولت یازدهم بیان کرد و گفت:تنها راه حرکت به سمت تولید و اشتغال بیشتر ، عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی در همه ابعاد و برداشتن موانع سرمایه گذاری است.

لازمه تحقق اقتصاد مقاومتی حذف موانع سرمایه گذاری است

به گزارش دزنا۲۴” غلامرضا شریعتی عصر یکشنبه در حاشیه دیدار از کارخانه تولید قارچ جلگه در دزفول در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی افزود:فرصت های سرمایه گذاری بی شماری در استان خوزستان وجود دارد که باید بخش خصوصی را برای سرمایه گذاری در این بخش ها تشویق و حمایت کرد.
وی همچنین هدف از سفر به دزفول را بررسی مسایل ، فرصت ها و مشکلات و نیز بازدید از مناطق مختلف، دیدار با مردم و نخبگان همچنین بررسی موانع سرمایه گذاری و تولید و تلاش برای رفع موانع عنوان کرد و گفت:دزفول به نام شهر ایثار و مقاومت در کشور شناخته می شود که با اجرای طرح های اقتصادی ، دزفول به نماد شهر اقتصاد مقاومتی تبدیل خواهدشد.
استاندار خوزستان افزود:با جذب سرمایه گذاری ، همت بلند مردم و مسئولان شاهد رشد سرمایه گذاری و برداشتن موانع تولید در دزفول در آینده نزدیک خواهیم بود.
شریعتی با اشاره به ظرفیت های جغرافیایی ، تاریخی و علمی دزفول گفت:با تلاش ، پشتکار و وحدت مردم و مسئولان ، دزفول به شهر نمونه تولید و سرمایه گذاری تبدیل خواهد شد.
فرماندار دزفول نیز در جمع خبرنگاران محلی و استانی هدف از استاندار به این شهرستان را آشنایی بیشتر با ظرفیت های سرمایه گذاری در دزفول عنوان کرد و گفت:فرصت های طلایی سرمایه گذاری در دزفول ایجاد شده است.
اسلامی مدیر عامل شرکت قارچ جلگه نیز گفت:برای صادرات قارچ به خارج از کشور مشکل زیر ساخت وجود دارد به همین خاطر صادرات محصولات تولیدی در تابستان با مشکل مواجه است.
وی افزود:در فصل زمستان و فصل خنک ۷۰ درصد تولید قارچ دزفول به عراق صادر می شود.
اسلامی خواستار ایجاد پایانه صادراتی در دزفول با هدف شتاب گرفتن در روند صادرات محصولات کشاورزی در شمال خوزستان شد.
استاندار خوزستان نیز در حاشیه بازدید از شرکت قارچ جلگه گفت: روند ساخت پایانه صادراتی در شوش در حال انجام است و راه اندازی این پایانه منوط به همکاری و موافقت استاندار میسان عراق نیز است.
وی همچنین از سفر به استان میسان عراق در آینده نزدیک خبر داد و گفت:در هفته های آینده برای جلب موافقت استاندار میسان به عراق سفر خواهم کرد.
شریعتی در سفر به دزفول از بخش های مختلف کارخانه قارچ دزفول دیدن کرد.
بازدید از طرح تولید بستر رویشی بذرکاری شده و رشد یافته قارچ خوراکی یا کمپوست فاز۳ با ظرفیت تولید سالانه ۵۰ هزار تن و سرمایه گذاری ۷۵۰ میلیارد ریال و اشتغال زایی ۳۰۰ نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم با ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی از دیگر برنامه های سفر یک روزه استاندار خوزستان به دزفول بود.
استاندار خوزستان از زمان انتصابش در یک ماه و اندی ، به بسیاری از شهرهای استان خوزستان سفر کاری و میدانی داشته است.

انتهای پیام/۷۲۱

منبع:ایرنا

اشتراک مطلب با :
, ,