تاریخ انتشار خبر: ۷ , مرداد, ۱۳۹۵ | ۱۹:۴۶:۴۶
کد خبر : 31200
نماینده مردم دزفول:

نماینده مردم دزفول از وضعیت رسیدگی مسئولین به برخی مناطق شهری انتقاد کرد

متاسفانه عده ای از مسئولین به منظور بهره برداری انتخاباتی به بحث مرز بین دزفول و شهرهای همجوار دامن میزنند و با ارسال شبنامه و پیامهای تحریک کننده در فضای مجازی باعث تفرقه و تحریک مردم دو سهر دزفول و اندیمشک شده اند که کار بسیار زشتی است.

نماینده مردم دزفول از وضعیت رسیدگی مسئولین به برخی مناطق شهری انتقاد کرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دزنا ۲۴، مهندس عباس پاپی زاده روز چهارشنبه با حضور در نشست علنی شورای اسلامی شهر دزفول با انتقاد از الویت بندی و حذف برخی از پروژه های عمرانی مصوب شورای شهر اظهار کرد : بخش مرکزی شهر دزفول فضای سبز کافی ندارد و در ۳۰ سال اخیر اقداماتی در بافت مرکزی شهر چه از نظر فضای سبز و چه از نظر آموزشی و سایر امکانات انجام نگرفته است.

وی با انتقاد از واگذاری زمین های مناطقی از شهر دزفول گفت:زمین های شهر دزفول به فروش رفته و شورای شهر تبصره ای برای توقف فروش این زمین ها تصویب نکرده است که این امر یا ناشی از کارشناسی اشتباه بوده و یا به دلیل اعمال نفوذ برخی افراد می باشد که اجازه اجرای مصوبات را نمی دهند.

نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی در خصوص مشکلات کوی زیباشهر نیز  اظهار کرد: کوی زیبا شهر برای سرریز جمعیت شهر دزفول و جمعیت ۵۰ هزار نفری در نظر گرفته شده است که تاکنون نه زمین شهری به تعهدات خود در این منطقه عمل کرده و نه امکانات زیر ساختی از جمله فاضلاب ، آب ، فضای سبز ، فضای ورزشی و آسفالت دارد در حالی فعلا جمعیتی ۲۰ هزار نفری دارد .

وی با انتقاد از کمبود مسجد در زیباشهر گفت : این منطقه با مشکلات عدیده ای آسفالت ، نبود فضای آموزشی و فاضلاب و فضای سبز  مواجهه است که نیازمند رسیدگی به این امورات است.

وی همچنین به مشکلات کوی مهرشهر دزفول اشاره کرد و افزود:کوی مهرشهر نیز با مشکل آسفالت کمبود مدرسه ، مسجد ، زیرسازی و خدمات شهری بسیاری روبرو بود که با پیگیری انجام شده و کمک خیرین و وزیر راه وشهرسازی بخشی از هزینه های ساخت مدرسه و مسجد تامین شد .

پاپی زاده منطقه پیام نور را یکی از محروم ترین مناطق دزفول معرفی کرد و افزود : مردم پیام نور آرزوی داشتن فاضلاب را دارند و در این منطقه با استفاده از تراکتور برای هدایت فاضلاب اقدام میکنند.

وی همچنین از وضعیت کوی آزادگان دزفول انتقاد کرد و گفت:در طراحی کوی آزادگان هیچ مکانی برای فضای مذهبی در نظر گرفته نشده است و امروز مورد انتقاد مردم این منطقه قرار گرفته شده است.

پاپی زاده همچنین نبود فضای سبز ، پاسگاه انتظامی ، سالن ورزشی ، درمانگاه را از مشکلات کوی مدرس نامید و گفت:سپاه برای احداث ۲ سالن ورزشی و ۲ حوزه مقاومت بسیج ویژه خواهران و برادران در کوی مدرس اعلام آمادگی کرده است که باید همکاری لازم جهت اعطای زمین به آنها صورت گیرد.

وی فراموشی طرح فاضلاب کوی آیت الله مدرس را از دیگر معضلات این منطقه عنوان کرد و افزود: با پیگیری های انجام شده  برای ساماندهی این فاضلاب کوی مدرس ۲۰ میلیارد اعتبار از محل درآمدهای نفتی جذب شده   ولی از ۲ سال پیش تاکنون اقدام درستی در این خصوص صورت نگرفته است.

وی با انتقاد از هزینه کردن  اعتبار ۲۰ میلیارد ریالی جذب شده جهت پروژه فاضلاب کوی مدرس در پروژه های دیگر افزود : اجرای این طرح سه ماه پیش توسط پیمانکار متوقف شده که دلیل توقف طرح نیز تصویب نشدن آن در شورای شهر بوده ضمن اینکه هیچ اعتباری در این طرح هزینه نشده است و اعتبار  جذب شده خارج از درآمد و بودجه شهرداری در پروژه های دیگر هزینه شده است در حالی که تکمیل پروژه فاضلاب کوی آیت الله مدرس از لحاظ بهداشتی و سلامت شهروندان منطقه از اهمیت بالایی برخوردار است.

نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی به اعضای شورای شهر پیشنهاد تشکیل کمیته هایی جهت بررسی و شناسایی مشکلات مناطق مختلف دزفول را داد و در ادامه افزود:باید ۱۳ کمیته توسط ۱۳ عضو شورای شهر دزفول تشکیل و شهر به قسمت های مختلف تقسیم شود تا دلسوزانه نسبت به شناسایی مشکلات و برنامه ریزی جهت حل مشکلات اقدام کرد .

پاپی زاده وضعیت طرح قائم دزفول را نگران کننده دانست و گفت:این طرح با  اخذ وامی افزون بر ۶۰۰ میلیارد ریال از چندسال پیش آغاز شده و روند آن به کندی پیش میرود و تا حدودی متوقف شده است.

وی در ادامه از گزارش وزارت کشور و سازمان شهرداری ها در خصوص افزایش سود وام اخذ شده جهت پروژه قائم اشاره کرد و  گفت : با ادامه  این روند پروژه قائم این طرح مشمول جریمه بانکی میشود و شهرداری موظف به پرداخت جریمه میشود که با توجه به شرایط مالی شهرداری مشکل ساز میشود و

وی همچنین به کندی پیشرفت برج طاووس دزفول نیز اشاره کرد و گفت:با وجود جذب اعتبار و پیگیری فراوان این طرح از سال ۹۰ متوقف شده که شورا باید آنرا تعیین تکلیف کند زیرا جبران خسارت پیمانکار باید توسط شهرداری پرداخت شود.

نماینده مردم دزفول به اعضای شورای اسلامی این شهر پیشنهاد کرد با حضور دادستان طرح برج طاووس زمان بندی شود و در صورت انجام نشدن تعهد توسط پیمانکار زمین مورد نظر به فرد دیگری واگذار شود ضمن اینکه اگر پیمانکار در زمان مقرر به تعهد خود عمل کرد از سوی شورا و شهردار تشویق شود.

پاپی زاده همچنین به مباحث مطرح شده در خصوص مرز دزفول با شهرهای همجوار اشاره کرد و گفت : از سال ۹۰ بین شهرهای همجوار و مسئولین هیچ مشکل و بحثی وجود نداشته و این به دلیل تعامل است.

وی افزود : بحث مرز دزفول و اندیمشک به یک مشکل بین دو شهر تبدیل شده که عده ای از آن برای بهره برداری انتخاباتی سو استفاده میکنند که به آنها تذکر میدهیم.

نماینده دزفول عنوان کرد : با مذاکراتی که با نماینده های شهرهای همجوار داشتیم مقرر شد هرگونه اختلاف سر مرز ها را به قانون و تقسیمات کشوری سپرده چرا که باید از قانون وزارت کشور همه تمکین کنیم.

پاپی زاده تصریح کرد : متاسفانه عده ای از مسئولین به منظور بهره برداری انتخاباتی به بحث مرز بین دزفول و شهرهای همجوار دامن میزنند و با ارسال شبنامه و پیامهای تحریک کننده در فضای مجازی باعث تفرقه و تحریک مردم دو سهر دزفول و اندیمشک شده اند که کار بسیار زشتی است.

نماینده مردم دزفول مشکلات پیش آمده بین دزفول و شهرهای همجوار را متوجه مسئولینی است که به وظایف خود عمل نکرده اند و بیان داشت : در بحث مرز مربوط به کل شهرستان است و باید اجازه داد قانون در این خصوص تصمیم گیری کند.

وی همچنین گفت ؛ هرگونه شانتاژ و حرکت شتابزده باعث تحریک میشود در حالی که بین مردم دزفول و شهرهای همجوار برادری ، اتحاد و فرهنگ مشابهه وجود دارد.

پاپی زاده افزود : فقط یک جلسه  برای ابهامات بین مرز انجام گرفته ولی متاسفانه عده ای با ارسال شبنامه و شانتاژ در فضای مجازی شانتاژ کردند که اختلاف پیش آمده بین مردم و مسئولین بخاطر شیطنت این افراد است.

وی در خصوص استخدام غیر بومی ها در فولاد نیز اظهار کرد : با مذاکراتی که با مالک کارخانه فولاد انجام گرفت از او قول گرفتیم هرگونه استخدام از جوانان شهرستان دزفول و با رقابت عادلانه از طریق آزمون صورت گیرد .

پاپی زاده در ادامه به سیلاب فروردین ماه اشاره کرد و گفت : سیلاب دزفول را مدیریت سد دز و وزارت نیرو به دزفول تحمیل کردند.

وی با انتقاد از مدیریت سد دز در بحث مدیریت باز کردن دریچه ها عنوان داشت : اگر در همان زمان بارش های شدید در بالادست دریچه های سد دز باز میشد هیچگاه سیلاب بوجود نمی آمد لذا طرح سوال از وزیر در دستور کار قرار دارد.

اشتراک مطلب با :
, , ,