تاریخ انتشار خبر: ۷ , مرداد, ۱۳۹۵ | ۱۱:۴۳:۴۷
کد خبر : 31151
مدیرکل بیمه سلامت خوزستان:

مدیرکل بیمه سلامت خوزستان: طرح تحول نظام سلامت جلوی پرداخت سالانه ۱۰۰ هزار میلیارد ریال زیرمیزی را گرفت

مدیر کل بیمه سلامت خوزستان گفت: پیش از اجرای طرح تحول نظام سلامت ۱۰۰ هزار میلیارد ریال زیرمیزی به پزشکان سراسر کشور پرداخت می شد که با افزایش تعرفه های پزشکی بر اساس واقعیت جلوی بخش زیادی از زیرمیزی گرفته شد.

مدیرکل بیمه سلامت خوزستان: طرح تحول نظام سلامت جلوی پرداخت سالانه ۱۰۰ هزار میلیارد ریال زیرمیزی را گرفت

به گزارش دزنا۲۴”شاهرخ جابرزاده در آیین معارفه سرپرست جدید بیمه سلامت دزفول در سالن غدیر بیمارستان بزرگ این شهر افزایش امید به زندگی، ارتقاء سطح کیفی خدمات درمانی و قطع زیرمیزی را از ویژگی های مهم اجرای طرح تحول نظام سلامت برشمرد و گفت: با اجرای طرح تحول نظام سلامت معضل اجتماعی و فساد مالی زیرمیزی به پزشکان که در حال تبدیل به یک فرهنگ بود گرفته شد.
وی ادامه داد: بیمه سلامت به منظور اجرای موفق طرح تحول نظام سلامت و طرح پوشش همگانی بیمه با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همکاری نزدیکی داشت و با این همکاری میزان پرداختی هزینه های درمانی توسط مردم از ۷۰ درصد به کمتر از ۳۰ درصد کاهش یافت.
مدیر کل بیمه سلامت خوزستان گفت: پرداختی بیمه سلامت پیش از اجرای طرح تحول به مراکز درمانی و دانشگاه های علوم پزشکی در خوزستان ۱۸۰ میلیارد ریال بود که این رقم با اجرای طرح تحول نظام سلامت به یکهزار و ۱۵۰ میلیارد ریال در سال ۱۳۹۳ افزایش یافت.
جابرزاده افزایش تعداد افراد زیر پوشش و افزایش سهم پرداختی بیمه را موجب افزایش بدهی بیمه سلامت به دانشگاه های علوم پزشکی کشور برشمرد و گفت: روند افزایش بدهی بیمه سلامت در سه سال گذشته همچنان ادامه دارد به طوریکه بدهی بیمه سلامت در ۶ ماه نخست پارسال به دانشگاه های علوم پزشکی و مراکز درمانی خوزستان رقمی بالغ بر یکهزار و ۲۵۰ میلیارد ریال برآورد شده است.
وی با موفق خواندن طرح تحول نظام سلامت گفت: اجرای طرح تحول نظام سلامت رضایت مردم و رهبر معظم انقلاب را در پی داشته که این رضایتمندی با هیچ رقمی قابل قیاس نیست.
مدیر کل بیمه سلامت خوزستان با اشاره به برخی انتقادها نسبت به طرح تحول نظام سلامت افزود: در ارزیابی این طرح چیزی که هیچ یک از آمار و ارقام قادر به توصیف آن نیست رضایتمندی مردم است که با اجرای این طرح رضایتمندی مردم به طور چشم گیری افزایش یافته است.
جابرزاده با بیان اینکه طرح تحول نظام سلامت در حالی اجرا شد که ۶۰ تا ۷۰ درصد هزینه های درمانی توسط مردم پرداخت می شد افزود: هر خانواده ای که یکی از اعضای آن دچار بیماری صعب العلاج می شد دقیقا آن خانواده به زیر فقر می رفت چرا که برای پرداخت هزینه های درمان ناچار به فروش خانه و وسایل زندگی بود.
مدیر کل بیمه سلامت خوزستان با بیان اینکه بسیاری از نقاط مثبت طرح تحول نظام سلامت با اعداد و ارقام قابل توصیف نیست اظهار کرد: طرح تحول نظام سلامت بسیاری از دلالی های دارو را قطع و مانع سرگردانی بیماران برای یافتن دارو در خیابان ها و شهرها شد.
جابرزاده قراردادن بهداشت ودرمان در اولویت های نخست دولت یازدهم را ارزشمند دانست و گفت: ردیف اعتبارات بهداشت ودرمان از رده ۱۲ در دولت قبل به رده دوم در دولت یازدهم ارتقا یافته که نشان از توجه دولت به حوزه بهداشت و درمان است.
وی افزود: اولین اصل تحول وحدت و همدلی است و باید با حفظ این محدت و همدلی خدمات بیشتری را به مردم ارائه کرد.
مدیرکل بیمه سلامت خوزستان شهرستان همچنین با بیان اینکه شهرستان دزفول به زودی به یکی از قطب های مهم بهداشت و درمان در کشور تبدیل می شود ادامه داد: در دزفول کارهای بسیار بزرگی در حال رقم زدن است که می تواند این شهرستان را به عنوان شاخص ترین شهریتان در حوزه بهداشت در کشور تبدیل کند.
جابر زاده از رشد شتابان شاخص های درمانی و بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی دزفول خبر داد و گفت: برخی خدمات بهداشتی و درمانی در شهرستان دزفول در مدت چند سال ۲ هزار درصدی رشد داشته و این به دلیل نبود چنین خدماتی در سالها گذشته در این شهرستان است.
در این آیین از خدمات ۱۸ ساله اسحاق عیدی در اداره بیمه سلامت دزفول تجلیل شد و سید حسن معصومی کارشناس باسابقه این اداره به عنوان سرپرست جدید اداره بیمه سلامت دزفول منصوب گردید.
۲۵۰ هزار نفر از جمعیت حدود ۵۰۰ هزار نفری دزفول زیر پوشش بیمه سلامت هستند.

انتهای پیام/۷۲۱

منبع:ایرنا

اشتراک مطلب با :
, , ,