تاریخ انتشار خبر: ۵ , مرداد, ۱۳۹۵ | ۱۲:۲۲:۱۵
کد خبر : 31137
معاون عمرانی فرمانداری دزفول گفت:

احداث ۱۳۰ کیلومتر جاده استاندارد در دزفول+عکس

معاون عمرانی فرمانداری دزفول از تعریف ۱۱ طرح راهسازی با مجموع ۱۳۰ کیلومتر جاده استاندارد در شهرستان دزفول خبر داد و گفت: اعتبار لازم برای این طرح ها رقمی بالغ بر هزار میلیارد ریال است.

احداث ۱۳۰ کیلومتر جاده استاندارد در دزفول+عکس

به گزارش دزنا۲۴”عبدالحسین پوررکنی دوشنبه در جلسه شورای اداری دزفول با بیان اینکه این طرح های راهسازی به منظور محرومیت زدایی در روستاها و شهرهای اقمار دزفول در حال اجراست گفت: با اجرای این طرح ها ۱۳۰ کیلومتر به جاده های استاندارد شهرستان دزفول افزوده می شود.
وی ادامه داد: محور چهارراه آوج به شهر سیاه منصور، محور سه راهی بنوت تا شهر خیبر، تعریض جاده شهر حمزه، تعریض جاده روستای فضیلی به سمت سه راه بنوت و همچنین تعریض و بازسازی جاده شهر سردشت از روستای بوالحسن تا روستای خرمیزان به طول ۵۱ کیلومتر بخشی از طرح های راهسازی در حال اجرا در شهرستان دزفول است.
پوررکنی افزود: بخشی از طرح راهسازی موسوم به پاشنه زاگرس با اعتبار ۲۸۰ میلیارد ریال تعریف و مراحل اجرایی آن بیش از یک ماه است که آغاز شد است.
پوررکنی با بیان اینکه تنها ۴۳٫۲ درصد از اعتبارات پارسال دزفول محقق شده است گفت: از ۴۷۷ میلیارد ریال اعتبار شهرستان دزفول در پارسال از محل ماده ۱۸۰، سهم نفت و سایر درآمد ها ۲۰۶ میلیارد ریال محقق شد.
وی افزود: علاوه بر ۴۷۷ میلیارد ریال اعتبار شهرستان دزفول در پارسال ۱۹۰ میلیارد ریال نیز از محل مالیات بر ارزش افزوده به ۹ شهرداری شهرستان دزفول پرداخت شد.
معاون عمرانی فرمانداری دزفول با تجلیل از اقدام بنیاد برکت در مناطق محروم شهرستان دزفول ادامه داد: بنیاد برکت پارسال ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار در مناطق محروم سردشت و شهیون دزفول در حوزه مدرسه سازی، ساخت مسجد و خانه عالم هزینه کرده است.
پوررکنی با اشاره به اقدام اداره برق دزفول برای تبدیل ایستگاه ۴۰۰ مگاواتی این شهر به پست ۶۰۰ مگاواتی افزود: این طرح دارای ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی است و با اتمام کارهای نرم افزاری توان برق شهرستان دزفول افزایش یافته و مشکل افت ولتاژ، نوسان و خاموشی ها برطرف می شود.
وی ادامه داد: ۹۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای احداث ۶ پست برق ۱۳۲ و یک پست ۴۰۰ نیز جذب شده است که این طرح ها در نیمه دوم امسال به بهره برداری می رسند.

انتهای پیام /۷۲۱

منبع:ایرنا

اشتراک مطلب با :
, ,