تاریخ انتشار خبر: ۴ , مرداد, ۱۳۹۵ | ۱۲:۴۲:۵۴
کد خبر : 31113
با تصویب شورای شهر دزفول/

طرح های شهرداری دزفول ملزم به داشتن پیوست فرهنگی شدند

با تصویب شورای شهر دزفول تمام طرح های شهرداری ملزم به داشتن پیوست فرهنگی با تایید معاونت فرهنگی شهرداری و تصویب شورای اسلامی دزفول شدند.

طرح های شهرداری دزفول ملزم به داشتن پیوست فرهنگی شدند

به گزارش دزنا۲۴”رئیس کمیسون فرهنگی شورای شهر دزفول عصر یکشنبه در جلسه علنی شورای اسلامی این شهر با اشاره به تاکید مکرر امام جمعه دزفول بر ضرورت تدوین پیوست فرهنگی افزود: به رغم تاکید مسئولان در خصوص داشتن پیوست فرهنگی طرح های شهرداری تعریف مشخصی از پیوست فرهنگی تاکنون ارائه نشده و پیوست فرهنگی به طور کلی و مبهم مطرح شده است.
حسین گلستانباغ از بررسی طرح الزام شهرداری دزفول برای تدوین پیوست فرهنگی برای تمام طرح های عمرانی، خدماتی، زیر بنایی خبر داد و گفت: طبق این طرح با توجه به نوع طرح در قرارداد پیمانکار ،الزام تدوین پیوست فرهنگی ذکر شده که این پیوست ضمن تایید معاونت فرهنگی شهرداری باید به تصویب شورای شهر دزفول برسد.
عظیم سرافراز عضو شورای اسلامی شهر دزفول نیز در این جلسه با انتقاد از نبود پیوست فرهنگی در پارک ساحلی علی کله دزفول گفت: هم اکنون پیوست فرهنگی در پارک ساحلی علی کله دزفول اجرا می شود که می توان اقامه نمازجماعت را بارزترین این اقدام دانست چرا که بالاتر از نماز معروفی وجود ندارد.
وی با بیان اینکه بسیج و نیروی انتظامی در پارک ساحلی علی کله دزفول حضور داشته و تذکر لازم را می دهند اظهار کرد: کار فرهنگی نباید به شهرداری خلاصه شود بلکه باید همه دستگاه های اجرایی وظایف خود را در پارک های ساحلی دزفول انجام دهند.
سخنگوی شورای شهر دزفول ادامه داد: پیوست فرهنگی همان تفریح سالم است.
حمید آستی دیگر عضو شورای شهر دزفول نیز گفت: ناهنجاری های ساحل رودخانه موجب نگرانی مردم شده و بسیاری از خانواده ها با توجه به وضعیت نامناسب ساحل رودخانه دز از نظر اخلاقی ترجیح می دهند که از این پارک ها استفاده نکنند.
وی ضرورت پیوست فرهنگی را روشن توصیف کرد و ادامه داد: در ماه های گذشته صحبت های زیادی در خصوص پیوست فرهنگی صورت گرفته ولی هیچ اقدام عملی در این خصوص انجام نشده است.
فرهاد جاموسی رئیس کمیسیون خدمات شورای اسلامی شهر دزفول نیز با انتقاد از بی توجهی نظام مهندسی در نوع معماری و نمادهای بکار رفته شده در ساختمان های جدید ساز گفت: ساختمان های بسیاری با نمادهای غیر اسلامی و بدون توجه به فرهنگی ایران اسلامی در دزفول ساخته می شود که باید مورد نظارت جدی قرار گیرند.
در ادامه جلسه گنجاندن بندی تحت عنوان تدوین پیوست فرهنگی در قرارداد تمام طرح های شهرداری دزفول به منظور الزام تدوین و اجرای پیوست فرهنگی توسط پیمانکار با تایید معاونت فرهنگی شهرداری و تصویب شورای شهر دزفول به رای گذاشته شد که با اکثریت آراء به تصویب شورای شهر دزفول رسید.

انتهای پیام/۷۲۱

منبع:ایرنا

اشتراک مطلب با :
, , ,