تاریخ انتشار خبر: ۴ , مرداد, ۱۳۹۵ | ۱۲:۲۲:۰۷
کد خبر : 31095
امام جععه ی دزفول گفت:

وحدت و همدلی مطالبه مردم از شورای شهر و شهرداری دزفول است

امام جمعه دزفول ضمن توصیه اعضای شورای شهر به وحدت، اخلاق و قانون مداری گفت: وحدت و همدلی مطالبه همه مردم از شورای شهر دزفول است.

وحدت و همدلی مطالبه مردم از شورای شهر و شهرداری دزفول است

به گزارش دزنا ۲۴:سیدمحمدعلی قاضی دزفولی عصر یکشنبه با حضور در جلسه علنی شورای شهر دزفول در سالن جلسات این شورا رعایت اخلاق و تقوا در مباحث مطرح شده در شورا را خواستار شد و گفت: باید از نعمت فرصت خدمت به مردم نهایت استفاده را کرد و این فرصت را با موضوع های بی اهمیت از دست نداد.
امام جمعه دزفول ضمن دعوت همه اعضای شورای شهر دزفول به وحدت، همدلی و رعایت تقوا ادامه داد: اینکه اعضای شورای شهر دزفول علیه همدیگر در پایگاه های خبری مصاحبه و صحبت کنند مناسب نیست.
وی چارچوب بررسی عملکرد مسئولان را قانون برشمرد و گفت: نباید اختلاف بین شورای شهر و شهرداری منجر به کوتاهی در خدمت به مردم و شادی دشمنان شود.
رئیس شورای فرهنگ عمومی دزفول با اشاره به مراجعه های مردمی به نهاد امامت جمعه ادامه داد: برخی مسئولان نسبت به حل مشکلات مردم بی توجه هستند.
حجت الاسلام قاضی اظهار کرد: اعضای شورای شهر باید به قانون عمل کنند و اگر بر اساس عملکرد شهردار و قانون به استیضاح شهردار رسیدند باید به وظیفه قانونی خود عمل و در غیر این صورت باید از شهردار برای خدمت به مردم حمایت شود.
امام جمعه دزفول با تاکید بر توجه شورای شهر دزفول به نگرانی های فرهنگی و اخلاقی مردم گفت: باید نسبت به مسائل فرهنگی و ناهنجاری های اخلاقی به ویژه در پارک ساحل علی کله، چال کندی و تال خانی توجه شود.
وی همچنین با بیان اینکه باید قایق ها در رودخانه دز ساماندهی شوند اظهار کرد: مردم نسبت به وضعیت بحران فرهنگی در پارک های ساحلی دزفول معترض هستند.
امام جمعه دزفول توجه به کار کارشناسی و دوری از تصمیم احساسی را موضوعی اساسی در تصمیم گیری های شورای شهر عنوان کرد و گفت: در خصوص حمایت از تیم های ورزشی نباید احساسی تصمیم گرفته و اقدام کرد بلکه باید با کار کارشناسانه تمام زوایای کار بررسی شود.
حجت الاسلام قاضی همچنین با اشاره به سالروز اقامه اولین نماز جمعه کشور در پنجم مرداد ۱۳۵۸ گفت: نمازجمعه ظرفیت بسیار عظیم فرهنگی و تریبون منسجم در مقابل دشمنان است.
وی نمازجمعه را قرارگاه فرهنگی و قلب فرهنگی شهر توصیف کرد و اظهار داشت: اولویت اول کشور مسائل فرهنگی است چرا که کشور با جنگ تمام عیار فرهنگی مواجه است.
حجت الاسلام قاضی با بیان اینکه تمام ظرفیت های مصلای جمعه دزفول در خدمت شهرستان دزفول است به راه اندازی بنیاد مهدویت به عنوان بنیاد نمونه کشوری، احداث استودیو ضبط برنامه های مهدویت، احداث مدرسه علمیه خواهران ام ابیها، راه اندازی مرکز آموزشی پژوهشی علوم دینی کوثر و ارتقاء کمی و کیفی حوزه علمیه آیت الله قاضی دزفول اشاره کرد.
امام جمعه دزفول همچنین توجه به ارتقاء سطح علمی و آموزشی دانش آموزان این شهر را خواستار شد و گفت: رتبه آموزش و پرورش در کشور زنگ خطری برای شهرستان است.
حجت الاسلام قاضی توجه به تکمیل و تجهیز ناوگان اتوبوسرانی و به کارگیری اتوبوس های کولر دار و برخورد با تکدی گری غیرواقعی و حرفه ای را ضروری دانست.
رئیس شورای فرهنگ عمومی دزفول با اعلام مخالفت با احداث مرکز نگهداری زنان معتاد در دزفول گفت: بیم آن می رود که با احداث این مرکزی دزفول مقصد معتادان استان شود.
فرهاد جاموسی عضو شورای اسلامی شهر دزفول نیز با تاکید بر توجه ویژه شورای شهر دوره چهارم به فرهنگ گفت: تاکنون شهردادری دزفول دهها میلیارد ریال با تصویب شورا در موضوع های فرهنگی هزینه کرده است.
وی با بیان اینکه شورای شهر دوره چهارم و شهرداری مظلوم واقع شده اند افزود: شهرداری با کار شبانه روزی بدون کمک دیگران در حال خدمت رسانی به مردم است.
رئیس کمیسیون خدمات شورای شهر دزفول اظهار کرد: شهردار دزفول یکی از سالم ترین شهرداران کشور است که باید برای موفقیت مورد حمایت شورای شهر قرار گیرد.
حمید آستی دیگر عضو شورای شهر دزفول نیز با تقدیر از خدمات شهردار دزفول گفت: تقدیر از خدمات شهرداری مانع از چشم پوشی از اشکال ها نیست.
وی با انتقاد از هجمه برخی افراد به اعضای شورای شهر دزفول در جریان استیضاح شهردار ادامه داد: از جمله وظایف شورا نظارت بر عملکرد شهردار است واگر قرار است شورا چنین حقی نداشته باشد بودن یا نبودن آن یکسان است.
آستی افزود: شهردار مصوبه های شورای شهر را اجرا نکرده و طرح هایی را اجرا می کند که به تصویب شورای شهر نرسیده است.
ماندانا نوین عضو دیگر شورای اسلامی شهر دزفول نیز در این جلسه با انتقاد از نادیده گرفتن بانوان به عنوان نیمی از جمعیت دزفول برای ایجاد امکانات رفاهی و تفریحی ویژه آنها گفت: هیچ مجموعه ورزشی و رفاهی مختص بانوان در شهرستان دزفول وجود ندارد.
وی پیشنهاد داد پارک بعثت دزفول به عنوان پارک بانوان مورد استفاده قرار گیرد و حمایت امام جمعه دزفول از تبدیل پارک بعثت به پارک ویژه بانوان را خواستار شد و گفت: با توجه به اینکه هیچ فضای فرهنگی، ورزشی و رفاهی مختص بانوان در دزفول وجود ندارد اختصاص بخشی از این پارک به عنوان پارک بانوان ضرورت دارد.

انتهای پیام//۸۱۲
منبع:ایرنا

اشتراک مطلب با :
, ,