تاریخ انتشار خبر: ۳ , مرداد, ۱۳۹۵ | ۱۹:۱۰:۵۷
کد خبر : 31081
رییس اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری شهرستان شوش گفت:

سفر ۵۹۰۰ گردشگر خارجی به شوش

رییس اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری شهرستان شوش گفت:از ابتدای امسال تاکنون پنج هزار و ۹۰۰گردشگر خارجی از ۴۲ کشور جهان در سفر به ایران از آثار تاریخی شوش در شمال خوزستان دیدن کردند.

سفر ۵۹۰۰ گردشگر خارجی به شوش

به گزارش دزنا۲۴”سعید دیناروند امروز در گفت و گو با خبرنگار ما گفت :این گردشگران بیشتر از بناهای تاریخی و مذهبی شوش شامل قلعه و موزه شوش، آپادانا، شهرشاهی، آکروپل، موزه هفت تپه، معبد چغازنبیل وحرم دانیال نبی(ع) دیدن کردند.
وی افزود:بیشترین گردشگرانی که به شوش سفر کردند از کشورهای آلمان، فرانسه، ایتالیا، استرالیا، ژاپن، تایوان، لهستان، چک، هلند و بلژیک بودند.
رییس اداره میراث فرهنگی صنایع دستی وگردشگری شهرستان شوش گفت:در سال ۱۳۹۴ بیش از ۱۳ هزار و ۵۰۰ گردشگر از کشورهای مختلف از گنجینه های تاریخی و مذهبی شوش دیدن کردند.
شهرستان شوش با برخورداری از جاذبه های تاریخی و مذهبی مقصد اول گردشگران برای بازدید از استان خوزستان است و یکی از کهن ترین شهرهای ایران وجهان محسوب می شود.
شهر باستانی شوش با قدمتی بیش از هفت هزار سال یکی از معروف ترین شهرهای دنیای کهن است که زمانی پایتخت ایلامی و همچنین پایتخت زمستانی پادشاهان هخامنشی بود.
سفر گردشگران خارجی به استان خوزستان و شهر باستانی شوش از ابتدای امسال شتاب بیشتری گرفته است.
محوطه تاریخی شوش به عنوان هجدهمین اثر جمهوری اسلامی ایران و سومین اثر در استان خوزستان تیر ۱۳۹۴ در فهرست میراث جهانی به ثبت رسید.
شهر شوش در فاصله ۱۰۰ کیلومتری اهواز مرکز استان خوزستان واقع است.

انتهای پیام/۷۲۱

منبع:ایرنا

اشتراک مطلب با :
, , , , ,