تاریخ انتشار خبر: ۳ , مرداد, ۱۳۹۵ | ۱۹:۰۲:۱۹
کد خبر : 31067
مدیر عامل شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری شمال خوزستان خبر داد

نجات جوان ۲۵ ساله از کانال آبیاری شبکه آبیاری دز

مدیر عامل شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری شمال خوزستان از نجات جان یک جوان ۲۵ ساله اهل اهواز از کانال اصلی غرب شبکه آبیاری دز توسط گشت حریم بانی این شرکت خبر داد.

نجات جوان ۲۵ ساله از کانال آبیاری شبکه آبیاری دز

به گزارش دزنا۲۴”محمد اسلامی در گفتگو با خبرنگار ما گفت:حریم بانان شبکه آبیاری شمال خوزستان عصر جمعه حین گشت زنی متوجه فریاد کمک خواهی فردی در کانال آبیاری شدند که بلافاصله وارد عمل شده و وی را از مرگ حتمی نجات دادند.
وی افزود: این دومین مورد در ۱۰ روز اخیر است که حریم بانان شرکت موفق می شوند فردی را از غرق شدن نجات دهند.
اسلامی گفت: بدلیل شدت گرفتن گرما بخش زیادی از فعالیت حریم بانی به جلوگیری از شنا کردن در کانال های آبیاری منطقه متمرکز شده است.
به گفته وی اقدام فیزیکی و فرهنگی شرکت در کاهش میزان غرق شدگی در کانال های آبیاری موثر بوده است اما وسعت شبکه آبیاری و بی توجهی برخی جوانان به هشدارهای ایمنی، حوادث تلخی را رقم زده است.
مدیرعامل شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری شمال خوزستان از خانواده ها و مسافران درخواست کرد برای شنا کردن به هیچ وجه ازمحدوده تاسیسات سدها و کانالهای آبیاری استفاده نکنند.
شبکه های آبیاری شمال خوزستان شامل شبکه های دز و کرخه شمالی با بیش از یکهزار و ۷۰۰ کیلومتر کانال و زهکش نقش مهمی در اقتصاد کشاورزی شمال خوزستان دارد.
از ابتدای امسال تاکنون شش نفر در رودخانه دز و کانالهای آبیاری دزفول غرق شده اند.

انتهای پیام/۷۲۱

منبع:ایرنا

اشتراک مطلب با :
, , ,