تاریخ انتشار خبر: ۲۰ , اردیبهشت, ۱۳۹۵ | ۰۹:۵۷:۰۶
کد خبر : 29726
دزنا24 گزارش میدهد

مسئولین فرهنگی دزفول فکری برای وضعیت قلیان ها در پارک ها کنند .

مسئولین فرهنگی دزفول فکری برای وضعیت قلیان ها در پارک ها کنند .

مسئولین فرهنگی دزفول فکری برای وضعیت قلیان ها در پارک ها کنند .

به گزارش دزنا ۲۴” متاسفانه اخیرا در اکثر پارک ها و فضاهای عمومی و محل تفریح خانواده ها  مشاهده می شود که مصرف و استعمال قلیان در این مکان ها امری عادی و طبیعی شده است .

این در حالیست که با نگاهی گذرا در پارک های دزفول مشاهده می کنیم که اکثر جوانان بصورت گروهی در حال کشیدن قلیان بصورت آزادانه و بدور از واهمه ای هستند.

مردمی که برای استفاده از هوای تازه در دزفول به پارک ها مراجعه می کنند، به جای هوای تازه و دلپذیر با فضایی مملو از طعم دوسیب گرفتار  می شوند.

حال جای سوال دارد که ریشه  آزادی در استعمال قلیان جوانان در بین کودکان و خانواده ها  بصورت تیمی و مجردی درفضاهای عمومی تفریحی از کجا نشات گرفته  و چرا تاکنون جلوی این عمل زشت  تاکنون گرفته نشده است .

به هرحال شیوع مصرف قلیان در کشور به عنوان یک ماده دخانی و بیماری زا و دروازه استعمال مواد مخدر و محرک در کشور، شتاب زده و نگران کننده است  و شهرستان دزفول از این قائده استثنا نیست و نه تنها تاکنون اقدامی جامع برای مبارزه با آن اتفاق نیافتاده بلکه سودجویان با شیوه های مختلفی در حال عرضه دخانیات در سطح شهر هستند به طوری که بجای  کاهش فروشگاه های عرضه دخانیات در سطح شهر ب شاهد افزایش آن هستیم .

حال انتظار می رود با توجه به نارضایتی مردم و شهروندان دزفول از این امر ،  مدیران فرهنگی شهر و نیروی انتظامی ، دانشگاه علوم پزشکی برای جلوگیری از این عمل چه تدابیری اتخاذ کنند وفقط در حد نصب دو پلاکارد عمل نکنند .
جا دارد به این نکته توجه کرد که  کودکان ما نسل آینده ملت هستند حداقل بخاطر آینده کودکانی که در دود قلیان باید تفریح کنند چاره ای بیاندیشیم و کمتر حرف و ادعا بزنیم لا اقل کمی هم عمل کنیم .

گزارش از :  محمد جوکار

اشتراک مطلب با :
, , , , ,
  1. امیر Germany Google Chrome Windows گفت:

    اضافه بر این علی رغم اخطار قبلی بهداشت اخیراً فروشگاه های رسمی مخصولات دخانی و انواع سیگار و قلیان و پیپ دارد به سرعت گسترش می یابد که پدیده ای بسیار نامیمون است از جمله انتهای خیابان شریعتی نبش ۴۵ متری ومیدان گل نزدیک شهید آباد و ..

  2. محمد Germany Mozilla Firefox Windows گفت:

    هر مشکلی ریشه ای دارد . ریشه این مشکل هم در بیکاری جوانان است . بجای رابطه بازی مسئولان در استخدام کردن اقوام و آشنایان خود به فکر راه حلی برای شاغل کردن جوانان بیکار باشید . جوانی که شاغل باشد و درآمد کافی داشته باشد خود بخود میرود دنبال سروسامان گرفتن و تشکیل زندگی و کمال . اما بیکاری و بی پولی باعث افسردگی می شود و برای فرار از افسردگی جوانان گرایش به الکل و مصرف مواد مخدر و قلیان دارند.

  3. مهدی Iran (ISLAMIC Republic Of) Google Chrome  fa-ir گفت:

    آفرین بر تو آقا محمد با این نظر بجا و درستت. ۱عده آدم چاپلوس نشستن بیانیه میدن که آقا قلیونارو جمع کنید درصورتیکه ظاهرا از درد و رنج جوونای شهرمون بی خبرن. هیچ جوونی تا بیکار و بی امید به آینده نباشه سراغ این مسائل نمیره.