تاریخ انتشار خبر: ۱۷ , فروردین, ۱۳۹۴ | ۰۹:۲۹:۲۸
کد خبر : 22256

ورود ۴۰۰ هزار زائر به سبزقبا در ایام نوروز

مدیر آستان سبزقبای دزفول از حضور ۴۰۰ هزار زائر بومی و غیربومی در ایام عید در این مکان مذهبی خبر داد. حسین حاجی‌طالب روز گذشته در گفت‌وگو با خبرنگار ما با بیان اینکه امسال نیز مراسم معنوی تحویل سال با حضور چند هزار نفری شهروندان و مسافرانی که قصد داشتند لحظات آغاز سال جدید را […]

مدیر آستان سبزقبای دزفول از حضور ۴۰۰ هزار زائر بومی و غیربومی در ایام عید در این مکان مذهبی خبر داد.

حسین حاجی‌طالب روز گذشته در گفت‌وگو با خبرنگار ما با بیان اینکه امسال نیز مراسم معنوی تحویل سال با حضور چند هزار نفری شهروندان و مسافرانی که قصد داشتند لحظات آغاز سال جدید را در این مکان مقدس باشند، برگزار شد اظهار داشت: تعداد ۱۱۰ سفره هفت سین جهت استفاده خانواده‌ها در سالن حرم تدارک دیده شد که با استقبال فراوان حاضران روبه‌رو شد.

وی افزود: کیفیت مراسم به گونه‌ای بود که همزمان با پخش سرود جمهوری اسلامی، پرچم منقش به نام مبارک حضرت زهرا(س) به اهتزاز درآمد.

مدیر آستان سبزقبای دزفول به حضور بی‌سابقه مسافران و زائران آستان سبزقبا اشاره کرد و گفت: به طور کلی در ۱۳ روز نخست امسال جمعیتی بالغ بر ۴۰۰ هزار نفر اعم از بومی و غیربومی آستان متبرک سبزقبا را مقصد زیارتی خود قرار داده بودند که البته تعدادی از این زائران در قالب ۳۰ کاروان راهیان نور وارد دزفول شدند.

حاجی‌طالب با بیان اینکه تعداد کاروان‌های راهیان نور به آستان سبزقبا طی سالیان اخیر کاهش چشمگیری داشته است، عنوان کرد: عدم وجود امکانات رفاهی از جمله عدم وجود محل اسکان، سالن غذاخوری، پارکینگ و حتی امکانات نامناسب سرویس‌های بهداشتی حرم از جمله دلایل کاهش کاروان راهیان نور است.

وی، برپایی غرفه‌های معرفتی در قالب غرفه‌های پاسخگویی به مسائل شرعی، مشاوره و استخاره رایگان به منظور خدمت‌رسانی به زائران را از دیگر تمهیدات مدیریت حرم سبزقبا در راستای خدمت‌رسانی به زائران عنوان کرد و افزود: آشپزخانه حرم نیز در ایام عید کاملا فعال بود و با پخش غذای نذری بین زائران موجب رضایتمندی آنها شد.

انتهای پیام/۷۲۱

 

اشتراک مطلب با :