تاریخ انتشار خبر: ۱۲ , فروردین, ۱۳۹۴ | ۲۱:۰۹:۱۲
کد خبر : 22181

برگزاری جشنواره اسب اصیل عرب ـ ایرانی در شوش

سعید دیناروند امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شوش اظهار کرد: جشنواره نوروزی اسب اصیل عرب ایرانی در شوش، شگفتی و هیجان گردشگران این شهر و محوطه تاریخی آن را برانگیخت. وی افزود: این جشنواره در قالب نمایش و مسابقه زیبایی اسب در ورزشگاه تختی شوش در رده‌های سنی گوناگون اسب و مادیان برگزار […]

سعید دیناروند امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شوش اظهار کرد: جشنواره نوروزی اسب اصیل عرب ایرانی در شوش، شگفتی و هیجان گردشگران این شهر و محوطه تاریخی آن را برانگیخت.

وی افزود: این جشنواره در قالب نمایش و مسابقه زیبایی اسب در ورزشگاه تختی شوش در رده‌های سنی گوناگون اسب و مادیان برگزار شد و به نفرات اول تا سوم نیز جوایزی اهدا شد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شوش تصریح کرد: جشنواره نوروزی اسب اصیل عرب ایرانی که به همت ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان شوش و با هماهنگی هیئت سوارکاری این شهرستان برگزار شد، با استقبال و تشویق گردشگران و نیز مسافران عبوری قرار گرفت.

دیناروند با بیان اینکه شوش هرساله میزبان مسابقات ملی اسب اصیل ایرانی است، یادآور شد: گردشگران شوش همچنین در محوطه تاریخی این شهر در خیمه‌هایی از جنس نی و حصیر و سیاه‌چادرهای عشایر منطقه با نان و دوغ محلی و همچنین چای و قهوه سنتی عربی پذیرایی شدند.

وی در پایان اضافه کرد: آشنایی با آداب رسوم اقوام گوناگون عرب و لر در شوش و پوشیدن لباس‌های محلی آنها و گرفتن عکس با این لباس‌ها، از دیگر برنامه‌های مورد استقبال گردشگران شوش بود.

 

اشتراک مطلب با :