تاریخ انتشار خبر: ۱۱ , فروردین, ۱۳۹۴ | ۱۱:۳۸:۴۵
کد خبر : 22151

بخش شهیون دزفول میزبان مسافران نوروزی است

به گزارش دزنا۲۴” بخش شهیون با وجود دریاچه سد دز ، روستای لیوس به عنوان یکی از پنج روستای هدف گردشگری استان خوزستان ، روستاهای سزار و گوشه با بافت سنگی شبیه روستای لیوس،قلعه شاداب، روستای دیونی با بیشه زار زیبا از جذابیت منحصر بفردی در زمینه گردشگری برخوردار است. بخش شهیون با هفت دهیاری […]

به گزارش دزنا۲۴” بخش شهیون با وجود دریاچه سد دز ، روستای لیوس به عنوان یکی از پنج روستای هدف گردشگری استان خوزستان ، روستاهای سزار و گوشه با بافت سنگی شبیه روستای لیوس،قلعه شاداب، روستای دیونی با بیشه زار زیبا از جذابیت منحصر بفردی در زمینه گردشگری برخوردار است.

بخش شهیون با هفت دهیاری دارای مساحتی معادل دو هزار و ۸۹۲ کیلومتر مربع است که ۶۲ درصد وسعت کل شهرستان دزفول را شامل می شود که دارای جمعیتی بالغ بر ۲۰ هزار نفر می باشد که این رقم در مواقعی از سال تا ۵۰ هزار نفر نیز افزایش می یابد.

روستای نمونه گردشگری پامنار به فاصله ۲۵ کیلومتری شهر دزفول در بخش شهیون شمال شهرستان دزفول واقع شده و فرصت بازدید از مجموعه کم نظیری از دیدنی های طبیعی را برای گردشگران فراهم کرده است.

وجود دریاچه شهیون ( دز ) قلعه شاداب ، فضای سنتی روستا به همراه صنایع دستی از ویژگی های این روستاست.

دریاچه دز از زیباترین دریاچه های ایران که پشت دو کوه شاداب و تنگوان شکل گرفته شرایط مناسبی را برای ورزش های آبی از جمله قایقرانی، اسکی و شنا فراهم کرده ، ضمن اینکه وجود چند جزیره کوچک و بزرگ در وسط دریاچه که برخی پوشیده از انبوه درختان کنار و بادام کوهی است جلوه دیگری به منطقه بخشیده است.

قلعه شاداب ،در نزدیکی دریاچه شهیون و روستای پامنار روستای پاقلعه قرار دارد که ورودی قلعه طبیعی شاداب است.

این قلعه با ۱۰ کیلومتر طول و چهار کیلومتر عرض یکی از بزرگترین قلعه های طبیعی ایران می باشد که زیستگاه طبیعی پازن ( بزکوهی ) است.

این قلعه در دوران ساسانیان و قبل از آن به نام دژ انوشبر معروف بوده و در آن آثاری شامل آسیاب بادی ، حوض آب انبار و غارهایی برای زندگی و یا انبار غلات و مواد غذایی بر جای مانده است.

کنارستان ،یکی از دیدنی های طبیعی شهرستان دزفول در بخش شهیون و در فاصله ۳۵ کیلومتری این شهر قرار دارد.

منطقه کنارستان در دامنه شرقی قلعه طبیعی شاداب در کنار روستای پاقلعه ( اسلام آباد ) واقع است که شامل دو بخش متنوع دشت وسیع با درختان کوتاه و بخش دره ای که درختان نخل در آن روییده و فضای طبیعی خاصی را بوجود آورده است.

آبشار شوی یکی از زیباترین آبشارهای جهان با چشم اندازی کم نظیر ، زیستگاه جانوری مهم نظیر سمندر امپراتور است که پذیرای گردشگران و طبیعت دوستان بی شمار از سراسر کشور است.

بخشدار شهیون دزفول ضمن تشریح ظرفیت های گردشگری این بخش از جمله صنایع دستی ، جاذبه های طبیعی گفت: برخی مناطق بخش شهیون دزفول به عنوان مناطقی بکر دارای ظرفیت های بی شمار گردشگری است که با سرمایه گذاری می توان به منطقه رونق بخشید.

ˈشکراله قارم افزود:دریاچه سد دز ظرفیت بسیار خوبی برای ورزش های آبی است که در ایام تعطیلات نوروز مورد استقبال گسترده مسافران نوروزی از سراسر کشور قرار گرفته است.

وی از آماده سازی تعدادی قایق برای قایق سواری مسافران نوروزی در دریاچه سد دز خبر داد و افزود:با استقرار این قایق ها امکان تفریح و قایق سواری مسافران نوروزی در دریاچه زیبای سد دز فراهم شده است.

وی صنعت کپو بافی را از جمله صنایع دستی ویژه این منطقه برشمرد و افزود: صیادی در دریاچه سد دز از دیگر ویژ گی هایی است که از جذابیت خاصی برخوردار است.

بخشدار شهیون افزود:بسیاری از مسافران نوروزی از استانهای مختلف کشور از هفته گذشته در مناطق کوهستانی و سر سبز این بخش چادر برپا کرده اند.

قارم از بسیج امکانات دستگاههای اجرایی برای خدمات رسانی به مسافران نوروزی در بخش شهیون خبر داد و گفت:با توجه به استقبال گسترده مردم دزفول و مسافران نوروزی از شهرهای مختلف از بخش شهیون در روز سیزده نوروز روز طبیعت ، تمهیدات خاصی برای رفاه مسافران در این بخش اتخاذ شده است.

وی اظهار کرد: بارندگی بهاری لطافت خاصی به هوای بخش شهیون بخشیده و موجب سرسبزی هر چه بیشتر این بخش کوهستانی شده است.

شهرستان دزفول در شمال استان خوزستان علاوه بر آثار باستانی و زیارتی ، با وجود دو بخش کوهستانی شهیون و سردشت از ظرفیت بالایی در زمینه گردشگری طبیعی نیز برخوردار می باشد.

انتهای پیام/۷۲۱

اشتراک مطلب با :