تاریخ انتشار خبر: ۱۰ , فروردین, ۱۳۹۴ | ۱۱:۳۶:۳۱
کد خبر : 22044

مسافران راهیان نور درپی مرهمی برای زخمی کهنه

به گزارش شبکه خبری و اطلاع رسانی دزنا۲۴” همه ساله با شروع تعطیلات نوروزی و آغاز دید و بازدیدها، سفر کاروان های راهیان نور متشکل از مادران، همسران و فرزندان و حتی رفقای شهدا و رزمندگان سال های دفاع مقدس به مناطق عملیاتی آغاز می شود. همه اینها دوست دارند با قرار گرفتن در مناطق […]

به گزارش شبکه خبری و اطلاع رسانی دزنا۲۴” همه ساله با شروع تعطیلات نوروزی و آغاز دید و بازدیدها، سفر کاروان های راهیان نور متشکل از مادران، همسران و فرزندان و حتی رفقای شهدا و رزمندگان سال های دفاع مقدس به مناطق عملیاتی آغاز می شود.

همه اینها دوست دارند با قرار گرفتن در مناطق عملیاتی و حضور در مکان ها و نقاطی که عزیزانشان پرپر شده اند زخم های کهنه خود را تسکین دهند.

بی شک این یادها و یادگاری ها مرحمی است بر زخمی کهنه و درونی که می تواند تسکین دهد همه دلتنگی ها را و موجب آرامش روح و روان مان شود.

یکی از اعضای کاروان راهیان نور در منطقه عملیاتی شرهانی دهلران گفت: پدرم به همراه چند رفیق صمیمی اش در این منطقه به شهادت رسیده است و چند سال است ایام نوروز همراه خانواده به این منطقه سفر می کنم.

عباس رحمتی به خبرنگارما گفت: بدون شک آرامش و احساس بسیار خوبی که با حضور در این منطقه پیدا می کنم باعث می شود این مکان مقدس را به همه تفریح گاه های جهان ترجیح دهم.

وی ادامه داد: تازه وارد مناطق عملیاتی که می شوی و همه خاطراتی که راویان برایت تعریف می کنند را در برابر چشمانت تجسم می کنی، آن وقت است که در حال و هوای دفاع مقدس قرار می گیری و می دانی بر زمینی پا می گذاری که جا پای پدرت بوده، پس آرامشی توام با شرم وجودت را می گیرد که دوست داری فرزندی شایسته برای او باشی.

رحمتی بیان کرد: قرار گرفتن در این حال و هوا و یاد این عزیزان موجب تسکین دردها می شود زیرا در می یابی که این دنیا تنها با داشتن اهداف مقدس و بزرگ برایت بزرگ می شود در غیر این صورت زندگیت بی معناست.

این فرزند شهید می افزاید: اگر امروز پدرم در بین ما نیست و ما را تنها گذشته برای این است که هدفش آرامش و امنیت و دفاع از سرزمین و کشورش برای آزاد بودن من و تو و ما بوده است.

یکی دیگر از اعضای کاروان راهیان نور گفت: به خاطر عشق و علاقه ای که به مناطق عملیاتی دارم و همچنین تداعی یاد و خاطره شهدا و رزمندگان رافتخار کشورم همراه همسر و دخترم در این کاروان ها حضور یافته ام.

حسین ناصری زاده اظهار کرد: حضور در مناطق عملیاتی و دیدن غروب های غمگین و پر شرم این مناطق مرزی حال و هوای خاصی دارد و تو را افسون می کند تا بدانی امنیت امروز مدیون خون مطهر و پاک شهدا و ایثار و فداکاری رزمندگان دیروز است.

او که برای نخستین بار است به این مناطق سفر می کند، افزود: اینجا خاک و هوایش متبرک است متبرک به خون صدها شهید، بوی کربلا را می توان از این مناطق استشمام کرد.

وی اضافه کرد: قرار گرفتن در حال و هوای جبهه و تداعی خاطرات روزهای سخت جنگ و رزمنده ها طراوت خاصی به ما می دهد و باعث می شود خودمان را بسازیم از درون و اهداف والا و مقدس آنهایی که اینک در میان ما نیستند را دنبال کنیم هر چند در راه این آرمان، جان مان را از دست بدهیم.

به گزارش دزنا۲۴، بر اساس اعلام مسوولان استان ایلام در هفته نخست امسال ۱۷ هزار و ۴۰۰ نفر از کاروان های راهیان نور نقاط مختلف کشور از یادمان های دفاع مقدس این استان بازدید کردند.

نقطه ایثار در منطقه عمومی قلاویزان مهران، قرارگاه های شرهانی دهلران و امیرالمومنین (ع) ایلام از جمله مناطقی هستند که مورد بیشترین بازدید کننده و کاروان های راهیان نور را در این مدت داشته اند.

استان ایلام در دوران دفاع مقدس بیش از سه هزار شهید تقدیم نظام اسلامی کرده و بیشتر مناطق جنوبی این استان از آوردگاه های مهم این دوران محسوب می شوند.

انتهای پیام/۷۲۱

 

اشتراک مطلب با :