تاریخ انتشار خبر: ۹ , فروردین, ۱۳۹۴ | ۱۲:۴۷:۱۵
کد خبر : 22041

امام جمعه دزفول:مقاومت مردم دزفول در دوران دفاع مقدس به عنوان سند افتخار ملت ایران مستندسازی شود+عکس

به گزارش دزنا۲۴” حجت الاسلام سیدمحمدعلی قاضی دزفولی عصر شنبه در نشست ستاد بزرگداشت چهارم خرداد روز ملی پایداری و مقاومت مردم دزفول افزود:نماد مقاومت مردم دزفول در هشت سال جنگ باید در قالب کتاب ، فیلم و نشر در رسانه ها به نسل جوان منتقل شود. وی در این نشست که با حضور جمعی […]

به گزارش دزنا۲۴” حجت الاسلام سیدمحمدعلی قاضی دزفولی عصر شنبه در نشست ستاد بزرگداشت چهارم خرداد روز ملی پایداری و مقاومت مردم دزفول افزود:نماد مقاومت مردم دزفول در هشت سال جنگ باید در قالب کتاب ، فیلم و نشر در رسانه ها به نسل جوان منتقل شود.

وی در این نشست که با حضور جمعی از سرداران دوران دفاع مقدس و فرماندار دزفول در محل ستاد نماز جمعه این شهر برگزار شد از چهارم خرداد به عنوان ظرفیتی بزرگ برای تقویت وحدت و همدلی نام برد و افزود:اسناد مهم هشت سال دفاع مقدس که از مقاومت مردم و رزمندگان دزفول در مرکز فرهنگی دفاع مقدس این شهرستان جمع آوری شده است باید در قالب آثار مکتوب از جمله کتاب،فیلم و دیگر ظرفیت های هنری به نسل جوان منتقل شود.

فرمانده لشگر هفت ولی عصر (عج) خوزستان در دوران دفاع مقدس نیز در این نشست در سخنانی گفت:چهارم خرداد روز دزفول تنها نامی در تقویم ملی نیست بلکه فرصتی برای تعمیق مسائل فرهنگی ، معنوی و ارزشی در جامعه به ویژه برای نسل جوان است.

سردار عبدالمحمد رئوفی نژاد گفت:برای ثبت و ماندگاری ارزش های دفاع مقدس باید این ارزش ها را برای نسل حاضر و آینده تبیین کرد.

وی مقاومت مردم دزفول را یکی از شاخص های مهم و ارزشمند این شهرستان در دوران دفاع مقدس نام برد و گفت:ثبت و ماندگاری دزفول به عنوان پایتخت مقاومت ایران اسلامی را باید از رزمندگان و فرزندان این شهرستان جستجو کرد.

سردار رئوفی نژاد با بیان اینکه چهارم خرداد نباید تنها در قالب نامی در تقویم ملی محدود شود تصریح کرد:برای معرفی هر چه بهتر ایستادگی و مقاومت مردم دزفول در دوران دفاع مقدس باید از همه ظرفیت ها استفاده کرد.

این فرمانده ارشد دوران دفاع مقدس همچنین گفت:با نگاه راهبردی ستاد چهارم خرداد باید تلاش کرد از همه ظرفیت ها برای معرفی مقاومت و ایستادگی مردم دزفول استفاده کرد.

سردار کلولی از دیگر سرداران دوران دفاع مقدس نیز در این نشست گزارشی از فعالیت های ستاد بزرگداشت چهارم خرداد در تهران ارایه کرد و بر ضرورت برنامه ریزی دقیق ستادهای دزفول و تهران برای هر چه با شکوه تر بر گزار کردن روز چهارم خرداد روز ملی پایداری و مقاومت تاکید نمود.

فرماندار و رییس ستاد گرامیداشت چهارم خرداد دزفول نیز گفت:مقاومت مردم دزفول با توجه به گنجینه ارزشمند آن قابل عرضه در سطح بین المللی است.

حبیب اله آصفی از برگزاری جشنواره های ملی و بین المللی در زمینه ادبیات پایداری ، موسیقی رزمی ، بزرگداشت مادران و فرزندان مقاوم این شهر به عنوان برنامه های گرامیداشت چهارم خرداد نام برد.

به پاس ایستادگی و مقاومت مردم دزفول در طول هشت سال دفاع مقدس ، چهارم خرداد در تقویم ملی به نام روز دزفول نامگذاری شده است.

مردم دزفول که با تقدیم دو هزار و ۶۰۰ شهید نقش مهمی در پشتیبانی از رزمندگان در دوران دفاع مقدس داشتند به رغم بمباران هوایی ، زمینی و اصابت ۱۷۶ موشک دوربرد این شهر را تخلیه نکرده و همچنان به پشتیبانی از رزمندگان پرداختند.

انتهای پیام /۷۲۱

اشتراک مطلب با :