تاریخ انتشار خبر: ۹ , فروردین, ۱۳۹۴ | ۱۲:۴۴:۴۴
کد خبر : 22038

بلومبرگ: برخی تحریم‌ها علیه ایران تا ۱۰ سال باقی خواهند ماند/پیشنهاد کاهش ۶ ساله تحریم‌ها توسط غرب/ورود چین با طرح‌های جدید

خبرگزاری آمریکایی بلومبرگ از قول پنج دیپلمات آمریکایی و اروپایی مدعی شد در صورت توافق هسته‌ای برخی تحریم‌ها علیه ایران دست‌کم تا ده سال باقی خواهند ماند. به گزارش دزنا۲۴” پنج دیپلمات آمریکایی و اروپایی با بیان این ادعا که اصرار ایران بر رفع فوری تحریم‌های سازمان ملل عامل اصلی رسیدن به تفاهم بر سر […]

خبرگزاری آمریکایی بلومبرگ از قول پنج دیپلمات آمریکایی و اروپایی مدعی شد در صورت توافق هسته‌ای برخی تحریم‌ها علیه ایران دست‌کم تا ده سال باقی خواهند ماند.

به گزارش دزنا۲۴” پنج دیپلمات آمریکایی و اروپایی با بیان این ادعا که اصرار ایران بر رفع فوری تحریم‌های سازمان ملل عامل اصلی رسیدن به تفاهم بر سر چارچوب توافق هسته‌ای تا موعد ۳۱ مارس (۱۱ فروردین) است می‌گویند برخی تحریم‌ها علیه ایران تا ده سال پابرجا خواهند ماند.

این مقامات که خواسته‌اند نامشان فاش نشود گفته‌اند کشورهای غربی در حال مذاکره به ایران پیشنهاد رفع تحریم‌های سازمان ملل، ظرف چهار تا شش سال را مطرح کرده‌اند. به گفته آنها برخی تحریم‌ها هم ممکن است یک دهه پابرجا باقی بمانند.

به نوشته بلومبرگ، دو نفر از منابع حاضر در گفت‌وگوهای می‌گویند انتظار می‌رود «وانگ یی»، وزیر خارجه چین با طرح‌های تازه وارد محل برگزاری این رایزنی‌ها در سوئیس شود.

شورای امنیت سازمان ملل متحد، وزارت خزانه‌داری آمریکا و اتحادیه اروپا تحریم‌‌هایی با طرح ادعاهای بی‌پایه درباره برنامه هسته‌ای ایران علیه این کشور وضع کرده‌اند.

بلومبرگ می‌نویسد دیدگاه آمریکایی و اروپایی‌ها در مذاکرات این است که تحریم‌های نفتی علیه ایران ابتدا معلق شوند و سپس در طول مدت اجرای توافقنامه هسته‌ای احتمالی به طور دائمی «حذف» شوند.

در حال تکمیل…

انتهای پیام/۷۲۱

منبع:فارس

 

اشتراک مطلب با :