تاریخ انتشار خبر: ۹ , فروردین, ۱۳۹۴ | ۱۰:۲۴:۱۴
کد خبر : 22008

عربستان ۵ هزار تروریست خارجی به یمن اعزام کرد/ درخواست از ترکیه برای انتقال تیم‌های تروریستی

به گزارش دزنا۲۴”منبع نظامی یمنی تاکید کرد عربستان برای ترور اعضا و هواداران جنبش انصارالله برنامه‌ریزی کرده و از جمله شخصیت‌های هدف گرفته شده، «عبدالکریم الخیوانی» نماینده جنبش انصارالله در نشست‌های گفت‌وگوی ملی یمن بود. سرهنگ «عبد الستار البوشالی» از فرماندهان ارتش یمن در گفت‌وگو با خبرنگار ما در صنعا تاکید کرد که عربستان سعودی حدود […]

به گزارش دزنا۲۴”منبع نظامی یمنی تاکید کرد عربستان برای ترور اعضا و هواداران جنبش انصارالله برنامه‌ریزی کرده و از جمله شخصیت‌های هدف گرفته شده، «عبدالکریم الخیوانی» نماینده جنبش انصارالله در نشست‌های گفت‌وگوی ملی یمن بود.

سرهنگ «عبد الستار البوشالی» از فرماندهان ارتش یمن در گفت‌وگو با خبرنگار ما در صنعا تاکید کرد که عربستان سعودی حدود ۵ هزار عنصر مسلح مزدور و تروریست را برای مبارزه با کمیته‌های انقلابی یمن و جنگ با ارتش این کشور راهی یمن کرده است.

این فرمانده نظامی ارتش یمن گفت: وزیر دفاع عربستان سعودی از مقامات مسئول ترکیه خواسته است، زمینه انتقال این تروریست‌ها از فرودگاه‌های این کشور و انتقال آنها به ریاض را فراهم کند.

این منبع نظامی یمنی تاکید کرد که عربستان برای ترور عناصر هوادار و طرفدار جنبش انصار الله برنامه ریزی کرده و از جمله شخصیت‌های هدف گرفته شده، «عبد الکریم الخیوانی»، نماینده جنبش انصار الله در نشست‌های گفت‌وگوی ملی یمن بود.

وی با اشاره به همکاری نظامی بین عربستان و آمریکا افزود: نظامیان آمریکایی اقدام به نجات خلبانان سعودی از خلیج عدن پس از هدف گرفته شدن جنگنده‌های آنها توسط ارتش یمن و پریدن آنان به بیرون کردند.

البوشالی همچنین از کشته و زخمی شدن نظامیان سعودی و عناصر تروریستی القاعده در نزدیکی مناطق مرزی یمن و عربستان سعودی خبر داد و گفت: در این عملیات‌ها کمیته‌های انقلابی یمن موفق شدند، غنایم جنگی بدست آورند.

درگیری بین گروه‌های تروریستی و کمیته‌های انقلابی یمن همچنان ادامه دارد، از صبح روز شنبه بار دیگر از سرگرفته شد.

انتهای پیام/۷۲۱

منبع:فارس

 

اشتراک مطلب با :