- سایت خبری تحلیلی دزفول – دزنا۲۴ - http://dezna24.com -

دزفول به طرح «ساعت زمین» می‌پیوندد

به گزارش شبکه خبری واطلاع رسانی دزنا۲۴ ، امین‌الله محراب امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار داشت: دزفول جزو ۱۵ شهری است که به طرح ساعت زمین امسال افزوده شده است.

وی گفت: امسال المان‌های مهم دزفول همچون پل تاریخی ۱۷۰۰ ساله دوره ساسانی که نماد تمدن تاریخ در دزفول است به همراه حرم مطهر سبزقبا به عنوان نماد مذهبی در طرح ساعت زمین خاموش می‌شوند.
این مسئول افزود: در طرح ساعت زمین، چراغ نقاط شاخص هر شهر به مدت یک ساعت در آخرین شنبه ماه مارس از ساعت ۲۰:۳۰ تا ۲۱:۳۰ خاموش می‌شود، همچنین شهروندان چراغ خانه‌های خود را به نشانه صرفه‌جویی در مصرف انرژی و مقابله با تغییرات آب و هوایی در همین زمان خاموش می‌کنند.
مدیر انجمن آوان سبز ادامه داد: امسال ۱۵ کلانشهر و شهر ایران از جمله دزفول به طرح ساعت زمین می‌پیوندند.

محراب با بیان اینکه متوسط مصرف انرژی در بخش ساختمان بیش از ۲٫۶ برابر متوسط مصرف جهانی است افزود: به منظور صرفه‌جویی در مصرف انرژی، مقابله با تغییرات آب و هوایی و جلوگیری از گرمایش زمین، در این طرح شرکت می‌کنیم.

محراب خاطرنشان کرد: شعار جهانی ساعت زمین امسال تغییر اقلیم است و امید داریم با اصلاح الگوهای مصرف انرژی به تدریج شاهد تغییر اقلیم در جهان باشیم.

به گزارش دزنا ، ساعت زمین طرحی است که در یک ساعت مشخص تمام نمادها و المان‌های مهم جهان در یک ساعت مشخص به منظور صرفه‌جویی در مصرف برق خاموش می‌شوند.

انتهای پیام /۷۲۰

 

اشتراک مطلب با :