تاریخ انتشار خبر: ۲۸ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۰۰:۳۲:۵۷
کد خبر : 21374

ازشیروخورشید تا امپراطوری ایران

برای پیشبرد اهداف و رسیدن به مقصد همدلی و اتحاد حرف اول را میزند. یعنی همه باید دست به دست هم دهند و به سوی قله پیشرفت حرکت کنند و از اینجاد حاشیه و به وجودآمدن تفرقه جلوگیری کنند. گاهی اوقات میشود یک سخن نا به جا انسان را از مسیر اصلی به جاده خاکی […]

برای پیشبرد اهداف و رسیدن به مقصد همدلی و اتحاد حرف اول را میزند. یعنی همه باید دست به دست هم دهند و به سوی قله پیشرفت حرکت کنند و از اینجاد حاشیه و به وجودآمدن تفرقه جلوگیری کنند. گاهی اوقات میشود یک سخن نا به جا انسان را از مسیر اصلی به جاده خاکی میکشاند مثل زمانی که همه ملت و دولت به دنبال نشان دادن ایرانی مقتدر،صلح،میانجی گر با روابط دوستانه بالا در منطقه هستند یک نفر پیدا شود و هرچه کاشته ای را پنبه کند و کاری کند که همه هدف اصلی را رها کرده و به دنبال توجیه اشتباه آن شخص بدوند.
به گزارش شبکه خبری واطلاع رسانی دزنا ۲۴، چند روز پیش سخنانی از آقای یونسی دستیار ارشد رئیس جمهور در امور اقلیتهای قومی و مذهبی بر روی خروجی رسانه ها قرار گرفت که موجب تعجب همگان و ایجاد حاشیه ای دوباره برای دولت شد سخنان ایشان را با هم مرور میکنیم
«ایران از زمان تولد جهانی بوده است و به صورت یک امپراطوری متولد شده است امپراطوری ایران به پایتختی بغداد مانند گذشته احیا شده است.تمام منطقه خاورمیانه،ایران است.و تمام ملتهای منطقه بخشی از ایران هستند.ما خواهان تاسیس اتحادیه ایران هستیم.»حال سوال این است در زمانی که دیپلماتهای ما با حمایت رهبر معظم انقلاب و ملت آگاه در جهت احقاق حقوق حقه ملت با طرف خارجی مشغول مذاکره هستند و حریف کارکشته،ما را توسعه طلب می انگارد و برای پیشرفت دانش هسته ای باید با رقیبان سیاسی خود دست و پنجه نرم کنیم لزوم طرح چنین مواضع نسنجیده چیست؟؟ درست زمانی که سرداران جان بر کف ما در جهت ثبات منطقه در خارج از مرزها عرصه را بر گروهک های تروریستی تنگ کرده اند و دشمن،ما را به دخالت در امور داخلی دیگر کشورها محکوم می کند. طرح مسئله امپراطوری ایران به پایتختی بغداد چه مسئله ای را ثابت می کند؟ آیا آنها را بر اصرار خود مبنی بر «توسعه طلبی»«سلاح هسته ای»مصرتر نمی کند که بله ایران به دنبال امپراطوری است و لازمه اش سلاح هسته ای است این سخنان از تهی لبریز آقای یونسی فارغ ازاشکالات محتوایی و ماهوی اش در این برهه از زمان چه معنایی دارد؟ آیا روبط ایران با کشورهای همسایه را وارد چالش نمی کند؟ آیا این سخنان غیرضروری باعث نمی شود که تمرکز ما بر روی مسائل مهمی همچون معیشت مردم برهم بخورد و به دنبال توجیه اشتباه این آقایان باشیم؟ آیا اعلام انزجار وزارت خارجه عراق از بیانات این شخص،لطمه به حیثیت ما در عرصه بین الملل نمیزند؟ آیا این مصداق گل به خودی نیست؟ در اینجا باید به قول عادل فردوسی پور(گزارشگرفوتبال) بگوییم چه می کنه این علی آقای یونسی؟ البته از این دست سخنان از آقای یونسی مسبوق به سابقه است حتما دوستان برخی از صحبتهای ایشان را به یاد دارند که گفته بودند:« اگر به من بود شیروخورشید را به پرچم ایران برمی گرداندم» و یا اینکه « اگر من آخوند و آن خاخام بگذاریم مردم بلد هستند با هم خوب زندگی کنند» و همچنین« هنگام عبادت یهودیان حس خوبی داشتم» و ایضاً « امروز حکومت بنی اسرائیل در نسل جدید به آنچه نسل جوان امروز ایران در خصوص آنچه که همزیستی و اصلاح طلبی می گوید نزدیک شده است»….. همه اینها برخی از صحبت های آقای یونسی بود که نه تنها برای خود بلکه برای دولت وخاص شخص رئیس جمهور هم دردسر ساز شد.
البته نگارنده از همان روزهایی که این صحبت ها را می شنید بر این باور بود که :
کسی که از شیروخورشید شروع کند به امپراطوری هم میرسد.
و حال مائیم و چند سوال بی پاسخ.
البته روی صحبت من آقای یونسی نیست بلکه رئیس جمهورمحترم و پرتلاش است.
جناب آقای دکتر روحانی
۱-کسی که وزیراطلاعات بوده آن هم در روزگاری نه چندان دور،یقیناً می داند که بعضی حرف های نسنجیده چقدر برای دولت و نظام هزینه بردار است.حال اگر ایشان از روی غفلت و بدون در نظر گرفتن پیامدهای آن،این سخنان را بیان کرده اند و با توجه به اینکه این چندمین بار است که با سخنان خود دولت شما را به حاشیه می کشانند پس جا دارد در انتصاب ایشان تامل دوباره بفرمائید و اگر از روی عمد و با نیت خاصی اینگونه سخن گفته اند که دیگر حرفی باقی نمی ماند.
فقط ما می مانیم و چند علامت سوال بزرگ؟؟
۲-خانم افخم سخنگوی وزارت خارجه در دفاع از ایشان گفته اند که« از صحبتهای آقای یونسی «برداشت غیردقیق» شده است.حال سوال من این است که ۱۰۹ نفر از نمایندگان مجلس در «تذکر کتبی» به شما مبنی بر برکناری آقای یونسی «برداشت غیردقیق» کرده اند؟ دادستان ویژه روحانیت که ایشان را احضار کرده «برداشت غیردقیق» کرده اند؟ مردم و مسئولین عراق «برداشت غیردقیق» کرده اند؟ رسانه های عربی و غربی «برداشت غیردقیق» کرده اند؟ رسانه های عربی و غربی و مسئولین عراق که مثل خودی ها،«بی سواد»،«بی شناسنامه»،«تازه به دوران رسیده» که نیستند.کافی است فقط تیتر برخی روزنامه و سایتهای خبری کشورهای عربی،غربی را بخوانید تا ببینید یک مشاور غیر مسئول شما چقدر برایتان مشکل ساز شده است.
شما که در هر جلسه سخنرانی خود اندر فواید نقد و انتقاد داد سخن می رانید،چرا نمی پذیرید انتقاد انتقادکنندگان را؟ چرا باید باری به هر جهت از همکاران خود حتی اگر اشتباه کنند دفاع کنید؟ بعد سخنگوی وزارت خارجه شما دیگران را به برداشت غیردقیق متهم کنند؟
یادمان نرفته در ماجرای شیروخورشید به جای عذرخواهی از مردی که برای پرچم سه رنگ ایران خون داده اند با لحنی کنایه آمیز فرمودید عزای شیروخورشید نگیرید.خواهشاً تقاضا میکنم این بار به جای متلک بار مردم کردن،با برکناری همچین عناصری عزم خود را بر تمرکز رفع مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم نشان دهید. نشان دهید که هیچکس نمی تواند شما را به حاشیه بکشاند تا هرروز به دنبال توجیه سخنان نابخردانه شان باشید.
۳-جناب دکتر!موج انحرافی که دولت قبل را به خود گرفتار کرد که یادتان هست؟ بله آقای مشایی را می گویم. آیا سخنان قصار آقای یونسی شما را به یاد صحبتهای کذایی اسنفدیار دولت قبل نمی اندازد؟ دقیقاً وقتی صدای مردم به اعتراض بلند شد رئیس جمهور محترم دولت قبل هم مثل شما به جای برکناری وی از او دفاع کرد و خواسته های ملت را نادیده گرفت و این بود که دولت قبل،از اهداف خود بازماند و به حاشیه رفت. آیا باید بعد از گذشت ایامی نه چندان دور دوباره شاهد«پدیده مشایی»باشیم؟و دولت تدبیر و امید هم«اسفندیارخان»دیگری داشته باشد؟
آیا باید بگوئیم اسفندیار دولت یازدهم،علی یونسی؟
در پایان امیدوارم آقای روحانی شما هم مثل آقای احمدی نژاد با طناب پوسیده این افراد وارد چاه نشوید. و تمام هم و غم خود را بگذارید مردم مردم مردم…که این گذر عمرعجب میگذرد
و در آخر باید گفت که… صلاح مملکت خویش خسروان دانند.

امین نورآبادی

اشتراک مطلب با :
  1. behnam bakhtiar Iran (ISLAMIC Republic Of) Unknow Browser Unknow Os گفت:

    Bayad montazer mond va did Che tasmimi rajebe ishon gerefte mishe.agar masoli harf va amal nadorosti anjam mide mosole balatar az on bayad Javab go bashe.Merci aghaye norabadi

  2. کاوه Iran (ISLAMIC Republic Of) Unknow Browser Unknow Os گفت:

    حرفی که آقای یونسی زدن حرف دل خیلی از مردم ایران است ملت ایران سرشکسته از انقلاب خود به دنبال یک هویت جدید هستند شاید بد موقع بود شاید هم اتفاقا به موقع باشه چیزی که باعث تاسف هست اینه که بعضی ها وقتیکه در باره ایران قبل از اسلام صحبت میکنی بدشون میاد انگار میخوان آتیش بگیرن به نظر شما اینها رو میشه ایرانی خوند من که بهشون میگم عرب های فارسی زبان!!!!