تاریخ انتشار خبر: ۲۷ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۲۳:۳۶:۱۴
کد خبر : 21370

سامانه ۱۳۸ رسیدگی به شکایات شهروندان در دزفول راه اندازی شد

فرهاد جاموسی درگفتگوباخبرنگار دزنا ۲۴، افزود: این سامانه تلفنی هوشمند به منظور رسیدگی به شکایت شهروندان از ادارات و دستگاههای اجرایی فعال شده و شبانه روز در خدمت شهروندان است. وی از ساکنان مناطق شهری و روستایی شهرستان دزفول خواست هر گونه شکایت از ادارات و دستگاههای اجرایی را از طریق سامانه ۱۳۸ به فرمانداری […]

فرهاد جاموسی درگفتگوباخبرنگار دزنا ۲۴، افزود: این سامانه تلفنی هوشمند به منظور رسیدگی به شکایت شهروندان از ادارات و دستگاههای اجرایی فعال شده و شبانه روز در خدمت شهروندان است.

وی از ساکنان مناطق شهری و روستایی شهرستان دزفول خواست هر گونه شکایت از ادارات و دستگاههای اجرایی را از طریق سامانه ۱۳۸ به فرمانداری ویژه دزفول اطلاع دهند تا در کوتاهترین زمان ممکن رسیدگی شود.

جاموسی افزود:تماس های تلفنی شهروندان دزفولی به سامانه ۱۳۸ از سوی فرمانداری دزفول مورد پیگیری قرار گرفته و اداره مربوطه نیز ملزم به رسیدگی و پاسخگویی به شهروندان می باشد.

مسوول رسیدگی به شکایات فرمانداری دزفول همچنین گفت:به منظور تسریع در رسیدگی به شکایات شهروندان از تمام دستگاههای اجرایی دزفول خواسته شده تا یکی از کارکنان خود را به عنوان فرد پاسخگو به واحد رسیدگی به شکایات فرمانداری دزفول معرفی کنند.

وی همچنین بیان داشت:شاخص عملکرد دستگاههای اجرایی در دزفول ، میزان رضایت مندی مردم از دستگاه مربوطه می باشد.

مسوول رسیدگی به شکایات فرمانداری ویژه دزفول بیشترین گله مندی و شکایت شهروندان را مربوط به مشکل روشنایی خیابان ها و معابر شهری دانست و گفت:تاریکی خیابان ها و مناطق شهری دزفول به ویژه در بافت قدیم این شهر زمینه نا امنی و زورگیری را فراهم کرده و شهروندان از این بابت از مدیریت برق دزفول گله مند می باشند.

وی مشکل جمع آوری زباله و نیز نظافت شهری و بهداشت را از دیگر مطالبات شهروندان دزفولی عنوان کرد.

اشتراک مطلب با :
  1. جلیل Iran (ISLAMIC Republic Of) Unknow Browser Unknow Os گفت:

    باتشکر وسپاس از تلاش شبانه روزی شما.امنیت شهر از همه موارد بیشتر است.نیروی انتظامی