تاریخ انتشار خبر: ۲۶ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۱۲:۱۴:۰۴
کد خبر : 21288

امکان اسکان گردشگران در منطقه گردشگری آبشار شوی دزفول فراهم شد

به گزارش دزنا۲۴”رییس اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری شهرستان دزفول از آماده سازی خانه های روستایی برای اسکان گردشگران در آبشار شوی خبر داد. آبشار شوی از بزرگترین و زیباترین آبشارهای ایران است که در دهستانی به نام شوی از توابع بخش شهیون و در فاصله حدود ۱۰۰ کیلومتری شهر دزفول قرار […]

به گزارش دزنا۲۴”رییس اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری شهرستان دزفول از آماده سازی خانه های روستایی برای اسکان گردشگران در آبشار شوی خبر داد.

آبشار شوی از بزرگترین و زیباترین آبشارهای ایران است که در دهستانی به نام شوی از توابع بخش شهیون و در فاصله حدود ۱۰۰ کیلومتری شهر دزفول قرار دارد.

غلامعلی باغبان کوچک سه شنبه به خبرنگار ما  افزود:در بازدید اخیر فرماندار ویژه دزفول از آبشار شوی و روستاهای شوی و سرتنگ ، اهالی منطقه آمادگی خود را برای پذیرایی و اسکان میهمانان نوروزی و گردشگران آبشار شوی اعلام کردند و تعدادی خانه روستایی برای اسکان گردشگران تجهیز شد.

وی از انتخاب روستای سرتنگ به عنوان پایلوت اسکان گردشگران در منطقه شوی خبر داد و گفت:نرخ نامه اجاره خانه های روستایی در سرتنگ و شوی ابلاغ شده تا گردشگران با خیالی آسوده در مکانی امن و راحت اسکان یابند.

باغبان کوچک با بیان اینکه این خانه های روستایی ظرفیت اقامت و اسکان ۱۵۰ گردشگر را در شبانه روز دارند افزود:علاوه بر پذیرایی از گردشگران توسط اهالی محلی ، بزودی در محدوده آبشار شوی پارکینگ ،سرویس بهداشتی و سکوهای استقرار چادر راه اندازی خواهد شد.

رییس اداره میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری دزفول گفت:از آنجا که در حال حاضر امکان استقرار نیروی انتظامی در منطقه گردشگری آبشار شوی وجود ندارد اهالی روستاهای اطراف آبشار شوی مسوولیت تامین امنیت و حفاظت از گردشگران در ایام نوروز را بر عهده گرفتند.

۱۱ دفتر خدمات گردشگری در شهرستان دزفول فعالیت دارند که در ایام نوروز به مسافران و گردشگران خدمات ارایه می کنند.

رییس هیات کوهنوردی و صعود های ورزشی دزفول نیز تامین امنیت و حفاظت از محوطه آبشار شوی را ضروری دانست و گفت:حفاظت از این ظرفیت گردشگری ضروری است.

غلامحسین حسنپور از سازمان های مردم نهاد خواست برای حفاظت از آبشار طبیعی شوی وارد عمل شده و با کمک رسانه ها فرهنگ سازی کنند.

وی همچنین افزود:جاده دسترسی به آبشار شوی حد فاصل روستای سرتنگ تا محل آبشار دارای چند پرتگاه می باشد که برای حفظ جان گردشگران باید ایمن شود.

آبشار شوی به ارتفاع حدود ۸۵ متر و عرض ۷۰ متر در دل رشته کوه زاگرس ، از جمله جاذبه های طبیعی و گردشگری شمال استان خوزستان می باشد که از ظرفیت بالایی برای توسعه صنعت گردشگری برخوردار است.

انتهای پیام/۷۲۱

اشتراک مطلب با :
 1. شهروند Iran (ISLAMIC Republic Of) Unknow Browser Unknow Os گفت:

  بلاخره با سپری شدن۳۶۲ روز از سال ۱۳۹۳ چشم ما به مطلبی از رییس اداره میراث فرهنگی دزفول روشن شد که حاکی از بیانات ایشان از اقداماتی در خصوص فراهم شدن امکانات اسکان گردشگران در منطقه آبشار شوی است . ازجمله :
  ۱- آمادگی اهالی منطقه برای پذیرایی و اسکان میهمانان نوروزی.
  ۲- تجهیز تعدادی خانه روستایی برای اسکان گردشگران .
  ۳- ابلاغ نرخ نامه اجاره خانه های روستایی در سرتنگ و شوی .
  ۴- مکانی امن، خیالی آسوده ، و راحتی اسکان گردشگران .
  ۵- ظرفیت اقامت و اسکان ۱۵۰ گردشگر در شبانه روز.
  ۶- راه اندازی بزودی سرویس بهداشتی پارکینگ ، و سکوهای استقرار چادر توسط اهالی محلی ، در محدوده آبشار شوی
  ۷- در حال حاضر امکان استقرار نیروی انتظامی در منطقه گردشگری آبشار شوی وجود ندارد.
  ۸- اهالی روستاهای اطراف آبشار شوی مسوولیت تامین امنیت و حفاظت از گردشگران در ایام نوروز را بر عهده گرفتند
  ۹- ارایه خدمات به مسافران و گردشگران در ایام نوروز توسط ۱۱ دفتر خدمات گردشگری در شهرستان دزفول
  ۹- باغبان کوچک از انتخاب روستای سرتنگ به عنوان پایلوت اسکان گردشگران در منطقه شوی خبر داد

  اما درمتن گزارش مشاهده می نماییم که : غلامعلی باغبان کوچک رییس اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری سه شنبه به خبرنگار ما افزود:در بازدید اخیر فرماندار ویژه دزفول از آبشار شوی و روستاهای شوی و سرتنگ ،……….
  ای دل غافل ، تازه پی بردم که این جناب فقط راوی خبر بودند و نه اقدام کننده امکانات فوق .خوب بلاخره اینهم نوعی فعالیته یعنی خوردن و خوابیدن .

 2. محسن Romania Unknow Browser Unknow Os گفت:

  با سلام
  میخواستم از جناب آقای باغبان کوچک بپرسم آیا مشکل مخالفت شدید اداره اماکن و امام جمعه محترم شهرستان در رابطه با برگزاری تورهای طبیعت گردی توسط آژانسهای مسافرتی سطح شهر برطرف شده که اینگونه اظهار داشتند که ۱۱ آژانس آماده برگزاری تورهای گردشی مسافرین نوروزی میباشند!!!!!!
  بنده شخصا قبل از تعطیلات نوروز به چند آژانس مراجعه نمودم ولی همگی اعلام کردند که با توجه به مشکلات موجود برخی ارگانهای دولتی هیچ توری در ایام نوروز برگزار نمیکنند!!!!
  لطفا یکی پاسخگو باشه

 3. علیرضا Romania Unknow Browser Unknow Os گفت:

  همیشه چقد حرف زدن و وعده دادن قشنگه…!!!
  هیچ آژانس مسافرتی ایام نوروز تو دزفول تور گردشگری برگزار نکردن اونم فقط بخاطر سختگیریهای برخی مسئولین محترم شهرستان!!
  ایشالله یکی پیدا بشه که یکم روحیه و احساسات این مردم بیچاره رو درک کنه…